معاون سیاسی سپاه پاسداران برکناری سعید محمد را تائید کرد؛ منفک کردن «سعید محمد» از قرارگاه خاتم به دلیل تخلف از سوی وی بود

شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸ | کد مطلب: ۳۴۴۲۲
معاون سیاسی سپاه پاسداران برکناری سعید محمد را تائید کرد؛ منفک کردن «سعید محمد» از قرارگاه خاتم به دلیل تخلف از سوی وی بود
معاون سیاسی سپاه پاسداران می‌گوید سرتیپ سعید محمد، فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا به دلیل "تخلف" و "رعایت نکردن" مقررات از مسئولیت فرماندهی این قرارگاه برکنار شد.

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفته که «سپاه نه از سعید محمد و نه از هیچ کاندیدای دیگری در انتخابات حمایت نمی‌کند و نخواهد کرد».
 
یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته است سپاه با ورود پاسداران و از جمله سعید محمد به عرصه انتخابات "بدون طی مراحل و فرآیندهای قانونی تعریف شده مخالف است."
 
سردار جوانی گفته است "منفک کردن" آقای محمد از مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم "به دلیل همین تخلف و رعایت نکردن مقررات" بوده است.

تخلفی نکردم و پاسدار جوانی هم سخنگوی سپاه نیست
 
دفتر سعید محمد در واکنش گفته است این خبر "با شیطنت رسانه‌ای" منتشر شده است. در بیانیه دفتر آقای محمد گفته شده او "هیچگونه تخلفی" در مورد فعالیت‌های انتخاباتی نداشته است.
 
این دفتر گفته است آقای جوانی، سخنگوی سپاه نیست و او این اظهارات را بر مبنای "تحلیل شخصی" خود بیان کرده است ؛ که «رسانه‌های معاند برای ضربه زدن به ساحت مقدس سپاه» از آن سوءاستفاده کرده‌اند.

دفتر محمد هشدار داده: «چنین مصاحبه‌هایی با توجه به علایق شخصی و حزبی برخی افراد منجر به عدم اعتماد عمومی و همچنین مشارکت حداکثری مورد تاکید رهبرانقلاب خواهد شد.»
 
۱۷ اسفند ماه سال گذشته سعید محمد با هدف حضور در انتخابات ریاست جمهوری  از سمت خود استعفا کرد و در نامه‌ای به فرمانده کل سپاه با اشاره به احتمال حضورش در این انتخابات گفت "در راستای صیانت" از سپاه، از سمت خود استعفا می‌دهد.