حفاری غیرمجاز «سلطان محمود» بندرآباد در سال جدید تکذیب شد

جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷ | کد مطلب: ۳۴۳۹۵
حفاری غیرمجاز «سلطان محمود» بندرآباد در سال جدید تکذیب شد
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد تخریب و حفاری غیرمجاز بقعه تاریخی سلطان محمود بندر اباد در سال جدید را تکذیب کرد.
اسکان نيوز: علی اصغر صمدیانی، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با بیان این‌که اخیرا هیچ اقدام غیرمجازی در خصوص بنای سلطان محمود بندرآباد انجام نشده است، اظهار کرد: خوشبختانه این بنا تاریخی در سال 1400 دستخوش هیچ تخریب و حفاری غیرمجازی در سال جدید نشده است.

وی با تکذیب برخی از شایعات ایجاد شده در خصوص تغییرات جدید در این بنا گفت: هیچ گزارشی از سوی یگان حفاظت مبنی بر تخریب این بنای نفیس در یزد نداشتیم.

معاون میراث فرهنگی یزد با بیان این که تخریب‌ها متعلق به چند ماه گذشته است، گفت: قبلا نیز حفاری غیرمجازی انجام و کتیبه‌هایی دزدیده شد که خوشبختانه تمام کتیبه‌ها مولاژ بودند و سارقان رو دست خوردند.

صمدیانی خاطرنشان کرد: چند سال گذشته نیز تنها کتیبه سرقت رفته از این بنا کشف شد و در حال حاضر هیچ حفاری و سرقت جدیدی بر این بنا سایه نینداخته است.

ایسنا نوشت، طی ارتباطی که با تعدادی از متولیان اشکذر از جمله فعالان میراث فرهنگی و یکی از اعضا شورای شهر داشته‌ایم، متوجه شدیم که بنا دستخوش تغییرات جدیدی نشده است.