کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شهردار تهران در آیین بهره برداری از ایستگاه های خط ۶ و ۷ مترو

هزینه‌های ساخت تونل در بودجه شهرداری نمی‌گنجد

26 اسفند 1399 ساعت 11:11 | کد مطلب:34250

شهردار تهران با بیان این‌که هزینه های ساخت و راه‌اندازی ایستگاه های مترو به شدت افزایش پیدا کرده است، گفت: افزایش هزینه فعالیت‌هایی مثل ساخت تونل آنقدر زیاد است که در بودجه شهرداری تهران نمی‌گنجد و باید برای آن فکر اساسی کرد.


اسکان نیوز: پیروز حناچی، شهردار تهران در آیین «افتتاحیه مجازی ایستگاه‌های مترو در خط ۶ و ۷  و رونمایی از ۴۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس‌های شهری» با تبریک اعیاد پیش‌رو، گفت: سال جاری یکی از سال های بسیار سخت برای شهرداری تهران و تمامی شهرداری های کشور بود چرا که علاوه بر تاثیرات اقتصادی منفی شرایط تحریم، شرایط سخت کرونا را نیز تجربه کردیم.

حناچی افزود: کرونا برای شهرداری‌های سراسر جهان دو معنا داشت؛ کاهش درآمدها و افزایش هزینه‌ها.

او با تاکید بر این مطلب که در این شرایط سخت شهرداری تهران به غیر از خداوند متعادل و بعد از آن اعضای شورای شهر کمک نگرفته است، گفت: مواجه با شرایط این چنینی از ابتدای شکل گیری بلدیه تا کنون کم نظیر بوده و می توان گفت که از آن زمان تا امروز یکی از سخت‌‌ترین دوران های اداره شهر بوده است با این حال سعی کردیم به قولی که دادیم-افتتاح ایستگاه‌های مترو و گسترش حمل‌ونقل عمومی- عمل کنیم.

او با اشاره به گشایش ۹ ایستگاه مترو گفت: تا امروز این تعداد از ۱۲ ایستگاهی که قول دادیم افتتاح شده است.

شهردار تهران با بیان این‌که با گشایش هر ایستگاه مترو ۳۰ هزار نفر به طور متوسط به مسافران مترو افزوده می‌شود، گفت: اگر این ایستگاه‌ها تبادلی باشد این رقم تا ۵۰ هزار مسافر نیز افزایش می‌یابد.

شهردار تهران هزینه گشایش و بهره‌برداری از هر ایستگاه مترو را ۳۰۰ میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد:  برای تامین هزینه‌های هر ایستگاه مترو هم از بودجه و هم از اوراق مشارکت که عمده‌ترین کمک دولت است استفاده می‌شود که دولت و شهرداری موظف به پرداخت سهم مساوی  ۵۰ درصدی از اصل و سود اوراق هستند.

 او با تاکید بر این‌که هزینه های راه‌‍اندازی و ساخت مترو قابل قیاس با گذشته نیست، گفت: هزینه احداث هر کیلومتر تونل پیش از این ۵۰ میلیارد بوده ولی این رقم امروز به هزار میلیارد تومان رسیده است.

او افزود: این هزینه‌ها در بودجه شهرداری نمی گنجد و باید برای آن فکر اساسی کرد.

شهردار تهران در ادامه با بیان این‌که در این دوره بعد از مدت‌ها، اتوبوس های جدید با استفاده از تولید داخلی به ناوگان حمل‌ونقل اضافه شد که  یکی از مصادیق جهش تولید است، گفت: هر چند این اتوبوس‌ها دیزلی هستند اما نصب فیلتر دوده کاری می‌کند که استانداردهای یورو ۴ و ۵  پاس شود.

او همچنین از ورود نسل اول اتوبوس‌های برقی با پتانسیل بخش خصوصی خبر داد و گفت: این اتوبوس‌ها سال آینده وارد خیابان جمهوری می‌شود.

به گفته حناچی یکی از خصیصه‌های اتوبوسهای جدید ناوگان اتوبوسرانی بهره مندی از رمپ استفاده معلولان است که البته این مساله نیاز به آموزش رانندگان در این راستا دارد. علاوه براین برای چک لیست مناسب‌سازی فضاهای شهری از خود انجمن‌های معلولین استفاده شده است.

او در ادامه با بیان این‌که در این دوره به قولی که به مردم در مورد قطارهای ملی داده بودیم عمل کردیم و این مساله نیز از مصادیق جهش تولید است، عنوان کرد: دانش فنی این موضوع را از طراحی آغاز کردیم و از آن‌جا که لایسنس متعلق به خودمان است، می‌توان تغییرات بعدی و ارتقای آن را به راحتی در حوزه معاونت حمل و نقل و مشاور انجام داد.

شهر نوشت،حناچی همچنین از آماده‌سازی و ساخت چهار پایانه خبر داد و افزود: دو مورد از این پایانه‌ها آماده افتتاح است. همچنین کلنگ ساخت مترو خط  ۱۰ زده شد و علاوه براین توسعه خط ۳ مترو و بازسازی( اورهال) و نوسازی اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها در سال آینده انجام می‌شود. او در پایان یادآور شد: برای سال آینده نیز قول فتتاح ۱۲ ایستگاه مترو را به شهروندان می‌دهیم.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/34250/هزینه-های-ساخت-تونل-بودجه-شهرداری-نمی-گنجد

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com