اسامی روح الله خالقی،غلامعلی بنان و پرویز یاحقی بر ۳ خیابان تهران نشست

سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۲ | کد مطلب: ۳۴۱۶۵
اسامی روح الله خالقی،غلامعلی بنان و پرویز یاحقی بر ۳ خیابان تهران نشست
با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران، پنجاه و نهمین و شصتمین صورتجلسه نامگذاری مبنی بر تغییر نام و نامگذاری۴۰ معبر خیابان و مکان در شهر تهران تصویب شد و طی آن سه خیابان در منطقه ۱ پایتخت به نام بزرگان موسیقی و آواز ایران، خالقی، بنان و یاحقی تغییر نام یافت.
اسکان نيوز:  اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در جریان دویست‌و‌هفتادونهمین جلسه شورای شهر بررسی پنجاهونهمین‌وشصتمین صورتجلسه کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران را در دستور کار قرار دادند.

محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران در جریان بررسی این دو صورت جلسه، اظهار کرد:  پنجاه و نهمین صورتجلسه ناظر بر ۱۸ تغییر نام  و شصتمین صورتجلسه  ناظر بر تغییر نام ۲۲ معبر در شهر تهران است.


وی افزود: تغییر نام کوچه بهرامی در منطقه ۱۱ شهرداری تهران به نام شهید محمد بهرامی، تغییر نام بن‌بست گلپایگانی در منطقه سه شهرداری تهران به شهید احمد نواب مطلق، تغییر نام کوچه سوم در منطقه ۱۴ شهرداری تهران به نام شهید محمد سهرابی، تغییر نام کوچه بهزادی در منطقه ۱۴ تهران به نام شهید هاشم عقیقی و تغییر نام کوچه ابوذر در منطقه ۱۴ تهران به نام شهید اسماعیل خیراللهی از جمله مصوبات کمیسیون نامگذاری است.

وی با اشاره به برخی تغییر نام ها در منطقه یک شهرداری تهران گفت:  تغییر نام خیابان خیام به نام استاد روح الله خالقی، تغییر نام خیابان هاله به نام استاد پرویز یاحقی، تغییر نام خیابان نیلوفر به نام استاد غلامحسین بنان،  تغییر نام خیابان همایون به نام استاد هوشنگ ظریف، تغییر نام کوچه زیبا به نام حسین آغاسی و نامگذاری ۲ میدان میوه و تره بار نوساز در این منطقه به نام های نوبنیاد و الماس ایران از دیگر مصوبات این کمیسیون است.

حق شناس همچنین اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون نامگذاری کوچه هجدهم در منطقه شش شهرداری تهران به نام دکتر مهدی محقق و ۲میدان میوه و تره بار نوساز در منطقه ۲۲ به نام سرو آزاد و باران نامگذاری شد.

عضو شورای شهر تهران در ادامه اظهار داشت همچنین ۲ میدان میوه و تره بار نوساز دیگر در مناطق ۷ و ۱۵ شهرداری تهران به نامهای بهار و فیروزه نامگذاری شدند و پلازای بی‌نام در منطقه ۱۳ شهرداری نیز به نام آفرین گاه نامگذاری شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با قرائت شصتمین صورتجلسه کمیسیون نام‌گذاری شورای شهر گفت: بر اساس این صورتجلسه نیز در منطقه ۱۴ شهرداری تهران میدان هجرت و بخشی از خیابان هجرت به نام های شهیدان ارتش و شهیدان سرباز و همچنین ایستگاه مترو شهید محلاتی نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: همچنین در منطقه یک تهران کوچه کامران به نام دکتر مه لقا ملاح، میدان اول شهرک قائم به نام جنگلبان، میدان دوم شهرک قائم به نام محیط بان، خیابان داد به نام دکتر محمدرضا حافظی، خیابان لادن به نام دکتر محمد دبیر سیاقی نامگذاری شده است.

به گفته وی، نامگذاری خیابان سیزدهم بهنام دکتر هنریک مجنونیان، نامگذاری خیابان زیبا به نام مهندس کامبیز بهرام سلطانی، نامگذاری خیابان حجت و نیلوفر به نام دکتر مینا ایزدیار، همه در منطقه ۶ تهران از دیگر مصوبات این کمیسیون بوده است.

حق‌شناس ادامه داد: همچنین در منطقه ۲ شهرداری تهران خیابان نصرت غربی به نام استاد عباس اقبال آشتیانی، ۲ میدان بی نام به نام دکتر سیروس پیله وری و دکتر کامل شادپور، بوستان سدورس به نام دکتر علی اکبر عالمی، خیابان بوستان به نام مهندس نامگذاری شده است.

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران افزود:  بوستان راز هستی در منطقه ۲۲ شهرداری تهران به نام بوستان سمن ها، بوستان معلم در منطقه ۱۲ شهرداری تهران به نام شهریار عدل، خیابان کمیل در منطقه ۲۰ شهرداری تهران به نام دکتر حسین کریمان، بلوار گلها در منطقه ۲۱ شهرداری تهران به نام شهدای کمیته انقلاب اسلامی، خیابان ایثار در منطقه ۲۰ شهرداری تهران به نام شهید مصطفی محمد میرزایی و مجموعه ورزشی یادگار امام در منطقه ۱۰ به نام محمد نصیری نامگذاری شده است.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران پس از قرائت صورتجلسه ها توسط محمدجواد حق شناس با ۱۵ رای مصوبات این کمیسیون را تصویب کردند.
 
 
 ایرنا نوشت،  مصوبات کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران بر اساس قانون برای اجرا به شهرداری تهران ابلاغ و جهت اطلاع به فرمانداری تهران ارسال می‌شود.