هوای البرز برای گروه‌های حساس ناسالم است

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۴ | کد مطلب: ۳۳۹۸۵
هوای البرز برای گروه‌های حساس ناسالم است
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: به دلیل جوی ساکن و پدیده وارونگی با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه هستیم که هوای استان را برای گروه‌های حساس ناسالم کرده است.
اسکان نيوز: فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز اظهار کرد: بر اساس آخرین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفیت آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در دو ایستگاه کرج هم‌اکنون بر روی عدد ۱۲۱ قرار گرفته و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

وی بیان کرد: بر همین اساس شاخص آلودگی هوا در شهرستان‌های اشتهارد، نظرآباد، ساوجبلاغ و فردیس به ترتیب ۱۰۲، ۵۷ و ۱۲۱ است که بر این مبنا به جز هوای ساوجبلاغ که در وضعیت قابل قبول است، بقیه شهرستان‌های البرز در در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز تصریح کرد: این استان به علت جوی ساکن و پدیده وارونگی با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه هستیم که هوا را برای گروه‌های حساس ناسالم کرده است.

مهر نوشت، وی متذکر شد: بر این مبنا گروه‌های همچون بیماران قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت‌های طولانی و خارج از منزل اجتناب و دیگر گروه‌ها نیز از فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل پرهیز کنند.