تبدیل یکی از بناهای تاریخی سنندج به موزه موسیقی

يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹ | کد مطلب: ۳۳۸۷۸
تبدیل یکی از بناهای تاریخی سنندج به موزه موسیقی
شهردار سنندج گفت: احداث موزه موسیقی یکی از برنامه‌های این شهرداری در راستای انتخاب سنندج به عنوان شهر خلاق است.
اسکان نيوز: حشمت‌اله صیدی، شهردار سنندج در بازدید از چند بنای تاریخی سنندج برای احداث موزه موسیقی، اظهار کرد: انتخاب سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی از سوی یونسکو و پیوستن این شهر به شبکه شهرهای خلاق موسیقی یکی از رویدادهای مهم و ماندگار این دوره شهرداری و شورا است.

وی بیان کرد: ایده ایجاد شبکه های شهر خلاق جهان سال 2004 توسط یونسکو اجرا شد و شهرهای خلاق جهان براساس 7 موضوع موسیقی، صنایع دستی، فیلم، هنرهای رسانه ای، خوراک شناسی، ادبیات و هنرهای بومی ثبت جهانی می شوند.

شهردار سنندج افزود: سال 97 شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج با همکاری اساتید و هنرمندان برجسته نسبت به تهیه پروپوزال و مدارک و مستندات لازم جهت ملحق شدن سنندج به شبکه شهرهای خلاق به عنوان شهر خلاق موسیقی به یونسکو ارسال کرد.

 صیدی افزود: یونسکو پس از بررسی و راستی آزمایی توسط داوران بین المللی در تاریخ 8 آبان 98 رسما سنندج را به عنوان شهر خلاق موسیقی ثبت و این شهر به شبکه شهرهای خلاق جهان ملحق شد.

وی با بیان این‌که تنها 246 شهر در دنیا توانستند به شبکه شهرهای خلاق یونسکو در جهان ملحق شوند گفت: در ایران چهار شهر سنندج (موسیقی) بندرعباس و اصفهان (صنایع دستی) و رشت (خوراک شناسی) در شبکه شهرهای خلاق جهان قرار دارند.

شهردار سنندج افزود: در سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور تابلو سنندج شهر خلاق موسیقی در ورودی عمارت شهرداری سنندج نصب شد.

وی عنوان کرد: احداث موزه موسیقی یکی از برنامه‌های شهرداری در راستای انتخاب سنندج به عنوان شهر خلاق بود که در مراسم رونمایی از تابلو شهر خلاق از دکتر نوبخت درخواست 5 میلیارد تومان اعتبار را داشتیم که خوشبختانه مورد موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت.

شهردار سنندج اعلام کرد : چندین بنای تاریخی در سطح شهر جهت احداث موزه موسیقی مورد نظر است که با حضور جمعی از مسئولان استانی از این بناها بازدید به عمل آمد.

ایسنا نوشت، وی ابراز امیدواری کرد: با انتخاب بنای مورد نظر و توافق با مالکان این بناهای تاریخی بتوانیم نسبت به احداث و تجهیز موزه موسیقی در سنندج گام برداریم.