پس از وقف قلعه تاریخی هانوفر، شاهزاده آلمانی از پسرش شکایت کرد

يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶ | کد مطلب: ۳۳۸۶۱
پس از  وقف قلعه تاریخی هانوفر،  شاهزاده آلمانی از پسرش شکایت کرد
ارنست اوت، شاهزاده آلمانی از پسرش به دلیل وقف قلعه آبا و اجدادی این خانواده در جهت منافع عمومی، از او شکایت می‌کند.
اسکان نيوز: ارنست اوت جونیور از اعضای خاندان هانوفر در سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد قلعه خانوادگی مارینبورگ را به قیمت یک یورو به فروش می‌گذارد. وی آن زمان در گفت‌وگو با روزنامه اشپیگل از این حرکت به عنوان اقدامی نمادین یاد کرد که امکان حفظ این بنا تاریخی رو به زوال را برای عموم مردم فراهم می‌کند. پارلمان فدرال آلمان نیز در حمایت از چنین تصمیمی به اختصاص بودجه ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری برای بازسازی این قلعه رای مثبت داد.

اما این تصمیم از همان ابتدا چندان به مذاق ارنست اوت پدر خوش نیامد. پس از مدت‌ها مخالفت، وی سرانجام هفته گذشته در دادگاه محلی هانوفر از پسر «ناسپاسش» شکایت کرد و خواستار پس گرفتن مالکیت قلعه مورد بحث و چند دارایی دیگر مربوط به این خاندان شد.

اصل و نصب خاندان هانوفر به دودمان ولف در قرن نهم میلادی بازمی‌گردد که زمانی بر بخش‌هایی از جنوب و مرکز آلمان حکمرانی می‌کردند. اگرچه القاب سلطنتی این خانواده در سال ۱۸۶۶ از آنها سلب شد، ثروتی عظیم شامل مجموعه ای از عتیقه جات نفیس که در سال ۲۰۰۵ در حراجی کریستیز به قیمت ۴۴ میلیون یورو به فروش رسید و چندین ملک از جمله قلعه مارینبورگ برایشان به جا ماند. مارینبورگ یک قلعه گوتیک ۱۳۵ اتاقه است که در سال ۱۸۶۷ در زاکسن آلمان ساخته شد. شاهزاده ارنست اوت پدر در فاصله سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ مالکیت این قلعه را به همراه دو ملک دیگر به پسرش واگذار کرد. اما نگهداری از این قلعه فرسوده و قدیمی برای ارنست جوان گران تمام شد؛ براساس گزارش رسانه‌های آلمانی انجام نوسازی‌های ضروری در این بنا چیزی حدود ۲۷ میلیون دلار هزینه دارد.

 روزنامه هنر چاپ لندن نوشت، ارنست جوان در واکنش به شکایت پدرش گفت ادعای وی بی‌اساس است و قرارداد واگذاری مالکیت قلعه مارینبورگ به مقامات محلی زاکسن کاملا قانونی است. وی افزود هیچ مانعی بر سر راه بازسازی و حفظ مارینبورگ برای مردم وجود ندارد.