افشاگری نادران علیه بذرپاش: ' با مدرک جعلی رئیس دیوان محاسبات شد '

شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹ | کد مطلب: ۳۳۸۴۶
افشاگری نادران علیه بذرپاش:
الیاس نادران نماینده تهران گفته است کسی که برای مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات سند گواهی کرد در یک موسسه پژوهشی آورده بود به جعلی بودن آن سند اعتراف کرده.

الیاس نادران در گفتگو با ایسنا به شدت از مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات مجلس انتقاد کرده و گفته کمیسیون اصل ۹۰، به اعتراض‌مان جواب نداده، به قوه قضاییه شکایت کردم و اگر نتیجه نگیرم مستندات را برای رهبری می‌فرستم. نادران تلویحا گفته که ول‌کن بذرپاش نیست.

نادران گفته: بذرپاش «با توجه به سن‌و‌سال و دوره‌هایی که مدعی بود کار کرده، نتوانست ۲۰سال سابقه کار را [به‌عنوان‌ یکی‌از شرط‌های تصدی این پست]، مجلس ارائه کند؛ برای همین سند گواهی کارش در یک موسسه پژوهشی را آورد که به نظرم پذیرفتنی نبود.

بعدا کسی که آن سند را امضا کرده بود در کمیسیون اصل ۹۰ اقرار کرد برگه جعلی است و البته گفت با حسن‌نیت این کار را کردیم. اما من خیلی این جور حسن‌نیت‌ها را نمی‌فهمم.

جدای‌ از جعلی بودن سند، اصلا آن موسسه در آن زمان وجود نداشته و بعدا از شورای گسترش وزارت علوم مجوز گرفته. اصلا  موسسه‌ای نبوده که بذرپاش در آن مسوولیتی داشته باشد.

[در پاسخ‌به اعتراض‌های ما]، کمیسیون اصل ۹۰ گفت ما تصمیم گرفته‌ایم جواب کتبی بدهیم...یک ماه و نیم گذشت و گفتند جواب را شفاهی می‌دهیم اما شفاهی هم جواب ندادند

از قوه قضاییه پیگیر شدم و منتظرم آن‌ها فرصتی بدهند. مدارک را برای آن‌ها هم فرستادم. نمی‌دانم آنجا چه اتفاقی بیفتد

من حتی اگر از قوه قضاییه اقدام موثری نبینم، مدارک و مستندات را برای رهبری می‌فرستم که تعیین تکلیف کنند. این امر با حیثیت نظام مرتبط است. بحث فرد مطرح نیست.»