نامه اعتراضی احمدی نژاد به حسن روحانی؛ به جای سرکوب مردم، کشور را بهتر اداره کنید

جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵ | کد مطلب: ۳۳۷۰۲
نامه اعتراضی احمدی نژاد به حسن روحانی؛  به جای سرکوب مردم، کشور را بهتر اداره کنید
احمدی نژاد نسبت به برخورد قهرآمیز با گروه‌هایی از مردم در روز ۲۲ بهمن، مراتب اعتراض خود را در نامه ای به حسن روحانی اعلام کرد.
 
 کانال تلگرامی دولت بهار در نامه ای اعتراض خود را به حسن روحانی در باره برخورد نامناسب با مردم در راهپیمایی 22 بهمن اعلام نمود، وی تصریح کرد که چنانچه این اقدامات با دستور و نظر جناب عالی نبوده است و یا با این اقدامات مخالفید، مردم انتظار دارند ضمن برخورد قاطع با این عوامل، نتیجه را به اطلاع عموم برسانید.

محمود احمدی‌نژاد گفته عده‌ای از هوادارانش قصد داشتند در سالگرد انقلاب اسلامی"به صورت خودجوش و بدون نظر اینجانب" تجمعی برگزار کنند اما ماموران امنیتی کل میدان ۷۲ نارمک را بستند.
 
او گفته ماموران در مواردی تجمع‌کنندگان را کتک زده‌اند. احمدی‌نژاد نوشته: "شدت برخورد به حدی بود که برخی از جانبازان حاضر در پشت موانع دچار مشکل تنفسی شدند."

احمدی‌نژاد می‌گوید "یک ستاد در وزارت کشور" در آستانه این تجمع با گروه‌ها و افرادی که قصد برگزاری آن را داشتند تماس گرفته و آنها را تهدید کرده بود.

او از شرایط "فاجعه‌بار" اقتصادی انتقاد کرده و آن را محصول برنامه‌ریزی دولت حسن روحانی و "همراهی کامل دیگر نهادها" دانسته است.

محمود احمدی‌نژاد آرزو کرده "همین جدّیتی که برای متهم کردن و سرکوب مردم در مقاطع مختلف از جمله آبان ۹۸ و سپس تلاش برای توجیه اقدامات خلاف به کار می‌رود، در تدبیر عالمانه و اداره بهتر و مردمی‌تر کشور و حل مشکلات به کار رود".

او خطاب به حسن روحانی گفته است: "چنانچه این اقدامات با دستور و نظر جنابعالی نبوده است و یا اینکه شما با این اقدامات مخالفید، مردم انتظار دارند ضمن برخورد قاطع با عوامل این حادثه، نتیجه را به اطلاع عموم برسانید."

 برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این نامه احمدی‌نژاد یادآوری کرده‌اند که با این نامه باید مسوولیت برخوردهای سال ۸۸، خصوصا با تجمع معترضان در ۲۲بهمن ۸۸ را گردن بگیرد.