حرکت قطار ترکیه به چین؛ حذف ایران از معادلات ترانزیتی

سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۱ | کد مطلب: ۳۳۵۳۰
حرکت قطار ترکیه به چین؛ حذف ایران از معادلات ترانزیتی
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران می‌گوید اولین قطار ترکیه به چین حرکت خود را شروع کرده ولی ایران را در این مسیر حذف کردند. ایران با ۱۵ کشور مرز مشترک دارد اما نتوانسته است از امکانات ترانزیتی استفاده کند.
فاطمه مقیمی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران در مصاحبه با "۹۰ اقتصادی" توصیه می‌کند ایران باید نگاهی مجدد به روابط دیپلماسی داشته باشد تا بتواند از امکانات و فرصت‌های ترانزیتی خود استفاده کند.

مقیمی در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید اولین قطار ترکیه به چین حرکت خود را شروع کرده ولی ایران را در این مسیر حذف کردند.

به گفته مقیمی قطار ترکیه به چین از گرجستان و آذربایجان عبور کرده و سپس با گذشتن از کناره دریای خزر از قزاقستان وارد چین می‌شود. او گفته است چند کشور و دو قاره از این مسیر ریلی استفاده می‌کنند ولی ایران از این مسیر حذف شده است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران ولی می‌پرسد ایران از دیرباز در مسیر چین جاده ابریشم قرار گرفته اما چرا نتوانسته تا کنون موفق باشد؟

مقیمی افزود ایران با ۱۵ کشور مرز مشترک دارد اما نتوانسته است در تبادلات تجاری با این کشورها رقم و شاخص بالایی را حفظ کند.

"رابطه‌مان را با دنیا باید سرو سامان بدهیم"

عدم حضور ایران در معادلات ترانزیتی عوامل زیادی دارد. مجیدرضا حریری، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین در این ارتباط به دلایل سیاسی اشاره می‌کند و می‌گوید دلایل سیاسی حتی مانع عضویت ایران در WTO شده است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین در مصاحبه با ایلنا گفته است برای حضور در پروژه‌هایی مانند ابتکار "یک کمربند، یک راه" در چین، نیاز است که فشارهای بین‌المللی کم‌تر باشد.

او می‌گوید بزرگترین مانع تحریم‌های طولانی‌مدت از طرف آمریکا و اتحادیه اروپا است که باعث شده است کشورهای ثالث به سختی با ایران کار ‌کنند. حریری توصیه کرده است که هر چه زودتر "رابطه‌ها را با دنیا سر و سامان داد".

به گفته حریری ایران در معادلات ترانزیتی جدید جهان حضور ندارد در حالی که ایران در نقطه مرکزی چهارراه دنیا قرار گرفته و کریدورهای مهم دنیا از آن می‌گذرند اما در یک قرن اخیر به این نکته توجهی نشده است.

او تاکید می‌کند ایران "به طور طبیعی محل ترانزیت کالا است" و اگر طی  ۶۰ سال گذشته روی بندر، ریل و فرودگاه سرمایه‌گذاری شده بود، الآن میلیون‌ها شغل جانبی ترانزیت ایجاد شده بود. او این مسئله را "اشتباه تاریخی" می‌داند.

 
مرجع: نود اقتصادی-ایلنا