طرح گردشگری برای حفاظت از کوه «بی‌بی شهربانو» تدوین می‌شود

دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۸ | کد مطلب: ۳۳۲۲۹
طرح گردشگری برای حفاظت از کوه «بی‌بی شهربانو» تدوین می‌شود
فرماندار ویژه شهرستان ری خبر داد: طرح گردشگری با هدف حفاظت در کنار کوه «بی‌بی شهربانو » تدوین می‌شود.
اسکان نيوز:حسین توکلی‌کجانی، فرماندار ویژه شهرستان ری درباره فعالیت صنایع در کنار کوه بی‌بی شهربانو و مشکلات محیط زیستی در این محدوده، گفت: در بحث سیمان تهران و اراضی بی‌بی شهربانو واگذاری‌هایی در گذشته چه زمانی که سیمان ری بوده و چه امروز که چندین واحد تولیدی سیمان تهران در حوزه سرزمینی ری فعالیت می‌کند، وجود داشته است، به طوری‌که برداشت از کوه با هدف احصا مواد اولیه برای تولید سیمان و بر اساس اختیاری که قبلا به آن‌ها داده شده، انجام می‌شود.

به گفته وی، ما برنامه‌ای  داریم تا طرح گردشگری در اطراف بی بی شهربانو را اجرایی کنیم که از آسیب به موقعیت شهرری، کوه و محیط زیست جلوگیری کنیم، بر همین اساس موضوع پیگیری شده و مقدمات اولیه این کار هم انجام شده است.

وی ادامه داد: مقرر شده موزه صنعت در این محل باتوجه به زمینی که توسط دولت در اختیار شهرداری تهران گذاشته شده است احداث شود و در کنار این اقدام همچنین قرار است تا طرح گردشگری هم  دیده شود تا بتوانیم از مجموعه حفاظت کنیم.

ایسنا نوشت، وی با بیان این‌که اگرتخریبی در کوه اتفاق افتاده و خلاف قوانین بوده است و به محیط زیست اعلام کرده‌ایم که بررسی کند، ادامه داد: همچنین اگر اقدامات انجام شده  براساس چارچوب و مصوبات قبلی نیست اعلام کنند تا برخورد لازم انجام شود و از نظر قانونی هم محیط زیست متولی این امر است. البته فرمانداری در جهت حفظ منافع و سلامت مردم در این موضوعات سخت و با جدیت پیگیر است که مطالبه مردمی در راستای حفاظت از محیط زیست محقق شود.