کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مجسمه تاریخی در مزرعه کشف شد

23 دی 1399 ساعت 15:52 | کد مطلب:33146

کشاورزانی که در مکزیک مشغول شخم زدن مزرعه بودند به یک مجسمه تاریخی برخوردند.


اسکان نیوز: کشاورزانی که مشغول شخم زدن در مزرعه‌ای واقع در مکزیک بودند به یک شیء سخت برخوردند که در ابتدا گمان کردند سنگ است. با ادامه حفاری برای خارج کردن سنگ دریافتند شیء مورد نظر درحقیقت یک مجسمه حدودا دومتری سفید سنگی است.

این مجسمه به شکل زنان آمریکای میانه ساخته شده که حالات صورتش نشان می‌دهد متعجب است.

کشاورزان بلافاصله پس از خارج کردن این مجسمه از زمین مسئولان مربوطه را مطلع و در نهایت باستان‌شناسان بررسی این اثر را آغاز کردند.

به گفته کارشناسان این مجسمه در فاصله بین ۱۴۵۰  تا ۱۵۲۱  میلادی و احتمالا توسط «هواستک»‌ها که زمانی در مکزیک زندگی می‌کردند ساخته شده است.

به گفته باستان‌شناسان این نخستین مورد از کشف چنین مجسمه‌ای در منطقه «هواستکا»ی مکزیک است. با توجه به زیورآلات و لباس فاخری که در این مجسمه حکاکی شده است به نظر می‌رسد این اثر یک زن از طبقه اشراف‌زاده را به تصویر می‌کشد.

ماریا مالدونادو، از جمله باستان‌شناسانی است که معتقد است این مجسمه بیش از آن‌که که یک الهه را به تصویر بکشد، با توجه به لباس و زیورآلاتش بیشتر ویژگی‌های یک حکمران را به نمایش می‌گذارد.

با این حال به گفته دیگر کارشناس این پروژه باستان‌شناسی تعداد بسیار کمی از مجسمه‌های تاریخی که حکمرانان زن و زنان اشراف‌زاده را به تصویر می‌کشند تاکنون در نقاط مختلف جهان کشف شده‌اند.

از آن‌جایی که هیچ نوشته‌ یا توضیحی بر روی این مجسمه تاریخی وجود ندارد غیرممکن است که بتوان تشخیص داد این مجسمه چه کسی را به تصویر می‌کشد و حتی نمی‌توان با قاطعیت تشخیص داد این اثر توسط یکی از هنرمندان مردم «هواستک» خلق شده باشد.

 انشنت اوریجینز نوشت، با توجه به این‌که تاکنون هیچ مورد مشابهی از این مجسمه در این منطقه از مکزیک کشف نشده است می‌توان انتظار داشت این مجسمه در زمانی نامعلوم از مکانی نامعلوم به «هواستکا» منتقل شده باشد.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/33146/مجسمه-تاریخی-مزرعه-کشف

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com