کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نگذارید واحدهای گردشگری تعطیلی شود

19 دی 1399 ساعت 9:19 | کد مطلب:33038

معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی ضمن آسیب‌شناسی در زمینه روند پرداخت تسهیلات به فعالان خانواده گردشگری آسیب‌دیده ناشی از بحران کرونا از ادارات‌کل استانی خواست با حمایت هر چه بیشتر مانع تعطیلی واحدهای خدمات‌دهنده در حوزه گردشگری شوند.


اسکان نیوز:  ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی جهت افزایش آگاهی و اطلاع‌بخشی در راستا روند ارائه تسهیلات به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در صنعت گردشگری کشور و نیز به منظور آسیب‌شناسی، رفع مشکلات و ارائه اطلاعات لازم در خصوص نحوه تسهیلات پرداختی، از طریق ویدئو کنفرانس با مدیران‌کل استانی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با تاکید بر اینکه در پی بحران کرونا تا کنون بیشترین خسارت به صنعت گردشگری کشور وارد شده است؛ از مدیران کل استانی خواست با دلسوزی و تلاش هرچه بیشتر در راستای افزایش تعامل فرابخشی، فراهم آوردن بستر عملیاتی لازم جهت محقق شدن آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی تلاشی جدی به منظور بهره‌مندی از فرصت حاصل برای بازیابی و حمایت از فعالان صنعت گردشگری کشور به کار بندند.

معاون گردشگری با تاکید بر این‌که پیرو تمدید مدت زمان تعیین شده، تنها تا پایان ماه جاری امکان ثبت‌نام و اخذ تسهیلات حوزه گردشگری وجود دارد؛ تاکید کرد: بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت و پشتیبانی از صنعت گردشگری کشور در نظر گرفته شده است که بهره‌مندی از این امکان در قالب تسهیلات، احیای حداقلی این حوزه را به دنبال خواهد داشت.

او تاکید کرد: تاکنون از سوی معاونت گردشگری فهرست بیش از ۲۰ هزار متقاضی واجد شرایط جهت دریافت وام به سامانه کارا معرفی شده است؛ لذا این روند در استان‌هایی که آمار پرداختی قابل توجهی دارند؛ نشان از فعالیت هر چه بیشتر و تلاش ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها دارد.

تیموری با تاکید بر این‌که در شرایط کنونی همه تلاش ما در این است تا ضمن حمایت از کسب و کارهای گردشگری، مانع تعطیلی واحدهای خدمات‌دهنده در حوزه گردشگری شویم، گفت: برخی کوتاهی‌ها و عدم همکاری‌های گزارش شده به هیچ عنوان پذیرفته و قابل قبول نیست و تنها بهانه‌گیری به شمار می‌آید؛ چرا که دستورات اجرایی و قانونی کاملی پشتوانه این اقدام است و تسهیلات مورد نظر از سوی بانک مرکزی به همه بانک‌ها ابلاغ و از سوی بانک‌های عامل در اختیار استان‌های کشور قرار گرفته است.

معاون گردشگری تاکید کرد: هرگونه کوتاهی و اهمال در زمینه پرداخت وام به فعالان آسیب‌دیده حوزه گردشگری به سرعت گزارش داده شود تا ضمن اعمال قانون از اندک زمان باقی مانده به منظور بهره‌مندی از این امکان نهایت استفاده شود.

تیموری وبینار برگزار شده را به گونه‌ای تبادل تجربیات میان استان‌های کشور در زمینه طی مراحل دریافت و پرداخت تسهیلات مذکور عنوان کرد و نتیجه آن را آگاهی‌بخشی، تسهیل و شتاب در این زمینه عنوان کرد.

به گزارش روابط‌ عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، او در پایان تاکید کرد: مجموعه فعالیت‌های ادارات‌کل استانی در قالب اقدامات گسترده متقاعدسازی و مطالبه‌گری می‌تواند به نبض حیات صنعت گردشگری کشور قوت بخشد.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/33038/نگذارید-واحدهای-گردشگری-تعطیلی-شود

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com