ممانعت از تخریب معبد چغازنبیل

چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱ | کد مطلب: ۳۳۰۰۰
ممانعت از تخریب معبد چغازنبیل
فرمانده یگان حفاظت وزارت‌ میراث‌ فرهنگی،‌ صنایع دستی‌ و گردشگری پلیس پیشگیری ناجا ضمن تاکید بر این‌که حراست از میراث فرهنگی، حفاظت از هویت ملی است، اظهار کرد: کارکنان یگان حفاظت استان خوزستان موفق شدند از تخریب و فعالیت غیرمجاز در حریم درجه یک معبد چغازنبیل و محوطه تاریخی جوبجی جلوگیری کنند.
اسکان نيوز:  سردار امیر رحمت‌الهی، فرمانده یگان حفاظت وزارت‌ میراث‌ فرهنگی،‌ صنایع دستی‌ و گردشگری پلیس پیشگیری ناجا اظهارکرد: پیرو اخبار واصله از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر فعالیت غیرمجاز و تخریب در حریم درجه یک معبد چغازنبیل و محوطه تاریخی جوبجی شهرستان شوش، موضوع در دستور کار یگان حفاظت میراث فرهنگی استان خوزستان قرار گرفت.

وی افزود: پس از احراز صحت خبر، بلافاصله کارکنان یگان حفاظت پایگاه شوش به محل مورد نظر عزیمت و از فعالیت غیرمجاز و تخریب در محوطه های مذکور جلوگیری کردند.

رحمت‌الهی با بیان اینکه متعرضان پس از درگیری با ماموران یگان حفاظت متواری شدند، اظهارکرد: موضوع تعقیب و دستگیری متخلفان در دستور کار یگان حفاظت استان قرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: میراث فرهنگی متعلق به همه نسل هاست و حراست از آن نیازمند عزم همگانی، مردم و سازمان ها ونهادهای دولتی است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس رحمت الهی خاطرنشان کرد: موضوع حفاظت و حراست از میراث فرهنگی از جمله اولویت های پلیس پیشگیری نیروی انتظامی است. لذا با راه اندازی یگان های متعدد حفاظت از میراث فرهنگی در سراسر کشور، توسعه تعامل با وزارت میراث فرهنگی و ارائه آموزش های تخصصی به میراث بانان، اقدامات موثر و خوبی در تامین امنیت ابنیه های تاریخی و جلوگیری از حفاری های غیر مجاز و قاچاق عتیقه انجام می شود.