فعالیت دوباره بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان

يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۸ | کد مطلب: ۳۲۹۳۲
فعالیت دوباره بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اصفهان خبر داد: بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان بازگشایی می‌شوند.
اسکان نيوز: فریدون اله‌یاری، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اصفهان گفت: همزمان با شیوع موج سوم بیماری کرونا در منطقه فلات مرکزی ایران، بیش از ۵۰۰ بنا تاریخی و جاذبه گردشگری تحت نظارت این اداره‌کل براساس مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا از ابتدا آذرماه سال جاری تعطیل شده بود.

او افزود: با توجه به سیر نزولی کرونا و تبدیل وضعیت استان اصفهان از قرمز به نارنجی و سپس زرد، براساس مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا، تمامی بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری تحت نظارت این اداره‌کل بازگشایی شد.

اله‌یاری با اشاره به‌نحوه بازدید از این مجموعه‌ها تاکید کرد: براساس دستورالعمل‌های بهداشتی صادره از ستاد مبارزه با بیماری کرونا و همچنین مصوبات صادره از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ضمن استقرار دستگاه‌های ضدعفونی در ورودی بناهای تاریخی شاخص، بازدید از بناهای دارای فضای سرپوشیده، با رعایت حضور محدود گردشگران در این بناها انجام شده و بناهای دارای فضای باز نیز با محدودیت‌های کمتر میزبان گردشگران و دوستداران میراث‌فرهنگی استان خواهند بود.

مهر نوشت، استان اصفهان دارای بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی شناخته شده است که از این تعداد بیش از ۱۸۰۰ اثر به ثبت ملی رسیده و بیش از ۷ اثر نیز در فهرست میراث بشری به ثبت جهانی رسیده است.