کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دیوان عدالت اداری به خروج خانه زندنوابی از فهرست ملی رای داد

10 دی 1399 ساعت 10:00 | کد مطلب:32863

براساس رای دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۸۸ خانه تاریخی زندنوابی حکم خروج از ثبت از فهرست آثار ملی را داشته و بر همین مبنا، مالک مجوز تخریب این اثر را گرفته است.


اسکان نیوز: در پی انتشار گزارشی درباره تخریب خانه زند نوایی، روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی توضیحی ارائه کرد در این توضیح به نقل از مرتضی ادیب‌زاده، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران آمده: خانه تاریخی زند نوایی بر اساس رأی دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۸۸ دارای حکم خروج از ثبت از فهرست آثار ملی و بر همین مبنا، مالک مجوز تخریب این اثر را گرفته است.

ادیب‌زاده گفت: خانه تاریخی زند نوایی از جمله بناهای ارزشمند معماری معاصر تهران واقع در میدان فلسطین به شماره ۱۶۳۶۹ و در تاریخ ۱۳۸۵/۸/۲۴ در فهرست آثار ملی ثبت شده ولی متأسفانه بر اساس رأی اصداری شعبه ۲ دیوان عدالت اداری دارای حکم قطعی خروج از ثبت بود و بخش‌های قابل توجهی از این اثر ارزشمند، امروز علی‌رغم رایزنی‌های این اداره کل برای انصراف مالک از اجرای رأی، دوم آذرماه تخریب شده است.

مهر نوشت، ادیب‌زاده همچنین گفت: با وجود اقدامات تخریبی امروز در خصوص این بنا، طی مذاکرات انجام شده از سوی معاونت میراث فرهنگی کشور با شهرداری، فعلاً عملیات تخریب متوقف شده است.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/32863/دیوان-عدالت-اداری-خروج-خانه-زندنوابی-فهرست-ملی-رای

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com