کرونا؛ ثبت رکورد سفرهای هوایی در ایالات متحده

شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۴ | کد مطلب: ۳۲۷۳۶
کرونا؛ ثبت رکورد سفرهای هوایی در ایالات متحده
شمار مسافرت‌های هوایی پیش از کریسمس رکورد جدیدی از سفرهای هوایی دوران کرونا در ایالات متحده را به ثبت رساند.
اسکان نيوز: روزانه حدود یک میلیون نفر در هفته منتهی به کریسمس با خطوط هوایی ایالات متحده سفر کرده‌اند و به این ترتیب هفته منتهی به کریسمس در ایالات متحده درحالی به پرترافیک‌ترین هفته سفرهای هوایی دوران کرونا تبدیل شده است که ابتلا به ویروس کرونا و بستری شدن مبتلایان در این کشور همچنان روند صعودی دارد.

به رغم هشدارها درباره خودداری از سفر و حضور در گردهمایی‌ها در روز چهارشنبه با ثبت ۱.۲ میلیون مسافر، رکورد بیشترین سفرهای هوایی دوران کرونا در ایالات متحده شکسته شد.

بر اساس آمار ارائه‌شده در فاصله جمعه تا پنجشنبه بیش از ۵ میلیون نفر از گیت بازرسی فرودگاه‌های ایالات‌ متحده عبور کرده‌اند.

گاردین نیز نوشت: هشدارها درباره سفر نکردن در آستانه روز شکرگزاری هم نادیده گرفته شده بود و در فاصله ۲۰ تا ۲۹ نوامبر حدود ۹.۵ میلیون مسافر با خطوط هوایی ایالات متحده سفر کردند.

 فوربس نوشت،  مرکز کنترل و پیشگیری بیماری پیش‌تر با انتشار بیانیه‌ای از مردم خواسته بود سفرهای‌شان را به تعویق بیاندازند و برای حفاظت از خود و اعضا خانواده در خانه‌های‌شان بمانند. این مرکز همچنین خطاب به مردم هشدار داده بود: ممکن است شما و همسفران‌تان حال عمومی مساعدی داشته باشید و هیچ علائمی نداشته باشید اما همچنان می‌توانید پس از مسافرت عامل شیوع ویروس کرونا و سرایت آن به دوستان، اعضای خانوداه و جامعه اطراف‌تان باشید.