کیفیت هوا مشهد در آستانه وضعیت هشدار قرار گرفت

چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۹ | کد مطلب: ۳۲۷۰۶
کیفیت هوا مشهد در آستانه وضعیت هشدار قرار گرفت
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با افزایش حجم آلاینده‌ها کیفیت هوای کلانشهر مشهد در سومین روز دی ماه در آستانه وضعیت هشدار قرار دارد.
اسکان نيوز:  تورج همتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اظهار کرد: شاخص کنونی کیفیت هوا این کلانشهر با عدد ۹۸ ای.کیو.آی نشانگر هوای سالم است اما با رسیدن به عدد ۱۰۰ به وضعیت ناسالم و هشدار آلودگی هوا خواهد رسید.

وی ادامه داد: هم اکنون کیفیت هوا در ۱۳ ایستگاه این کلانشهر سالم است اما کیفیت هوا در مناطق خاقانی، خیام شمالی، شهید آوینی، الهیه، خیام جنوبی، تقی‌آباد، صدف، وحدت، نخریسی و طرق مشهد در وضعیت هشدار و آلوده اسشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنا آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

ایرنا نوشت، همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.