اعطا خطاب به سالاری:

بر چه اساس زمین مشجر را غیرباغ اعلام می‌کنید؟

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۷ | کد مطلب: ۳۲۵۵۰
بر چه اساس زمین مشجر را غیرباغ اعلام می‌کنید؟
علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در جلسه روز گذشته شورا، نسبت به رای غیر باغ به زمین دارای سند مشجر از سوی کمیسیون باغات شورا شدیدا اعتراض کرد و گفت: بسیار تعجب برانگیز است که چرا کمیسیون باغات، به زمینی که در سند آن قید مشجر ذکر شده است، رای غیر باغ داده است.
اسکان نيوز: اما محمد سالاری، رییس کمیسیون باغات شورای شهر تهران در پاسخ به سئوال و اعتراض اعطا به رای غیرباغ به این زمین مشجر عنوان کرد: هربار كسى به رويه شما اعتراض مى‌كند استعفا مى‌دهيد، از سخنگويى ده بار استعفا داده‌ايد.
 
اعطا در گفت‌وگو با اسکان نيوز در همین رابطه  گفت: رویه‌ام این نیست که اختلاف نظرها درباره طرح‌ها و لوايح بعد از تصويب آن مصوبه ادامه یابد، اما در این مورد ایشان به جای ادله کارشناسی، مطالب خلاف واقعی در رابطه با اینجانب جهت تحریف مسیر بحث در صحن، مطرح کردند که تيتر برخى خبرگزارى‌ها و پايگاه‌هاى خبرى شد.
 
وی در توضیح این موضوع گفت: کمیسیون باغات در جلسه‌ای در غیاب من به زمینی با سند مشجر، برخلاف ضوابط راى "غير باغ" داده است و رییس کمیسیون متاسفانه این رای را در صحن مطرح و در کمال تعجب از آن دفاع می کند و از صحن برای آن رای می‌گیرد، افزود: دلایلی فاقد مبنای قانونی و غیرقابل پذیرش آوردند که بعید می‌دانم خودشان هم قبول داشته باشند. 
 
اعطا عنوان کرد: وقتی پاسخی وجود ندارد، طبیعی بود باید حرف دیگری زد که توجه‌ها را جلب کند. لطف بفرمايند يكى از اين چند ده مورد نامه استعفاء من را كه در صحن ادعا كردند، منتشر بفرمايند و برای ما رفع ابهام كنند كه كميسيون باغات براساس كدام معيار، برخلاف رويه معمول به قطعه زمينى كه در سند آن قيد "زمين مشجر" ذكر شده، راى غير باغ داده است.
 
گفتنی است زمین مورد اشاره، در منطقه یک شهرداری تهران واقع شده و در تاریخ هشتم تیرماه 99 از سوی کمیسیون ماده 7 به دلیل دارا بودن سند مشجر باغ شناخته شده است.