تعیین تکلیف محدوده گردشگری و ورودی دریاچه جوان شهداد

شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶ | کد مطلب: ۳۲۳۹۹
تعیین تکلیف محدوده گردشگری و ورودی دریاچه جوان شهداد
استاندار کرمان گفت: به زودی کل کویر منطقه شهداد کرمان زیر ذره بین نیروهای امنیتی قرار خواهد گرفت اما برای منطقه دریاچه جوان دستور داده ام تا محدوده گردشگری و ورودی آن ظرف چند ماه آینده نزدیک مشخص شود.
اسکن نیوز: علی زینی‌وند، استاندار کرمان در حاشیه سفر یک روزه خود به بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: امروز توانستیم از بخشی از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های این بخش بازدید کرده و با برخی از مشکلات این منطقه در حوزه گردشگری، زیرساخت روستاها، ابنیه، کشاورزی و زیرساخت‌های ارتباطاتی آشنا شدیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های منطقه شهداد برای کار و توسعه اظهار کرد: در سنوات گذشته تصمیمات خوبی برای توسعه بخش شهداد اتخاذ شده و طرح هایی نیز در این منطقه در حال اجراست که باید توجه ویژه‌ای در راستا تسریع در اجرا آن‌ها شود.

استاندار کرمان منطقه شهداد را یکی از مناطق مهم استان به ویژه در حوزه گردشگری دانست و بیان کرد: این منطقه ظرفیت خوب گردشگری در سطح کشور و جهان داشته و انصافا نیز زیرساخت های خوبی در حوزه گردشگری در این منطقه وجود دارد.

وی به ظرفیت‌های بالا کشاورزی بخش شهداد اشاره کرد و افزود: برای رفع مشکلات بخش شهداد جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مربوطه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار خواهیم کرد تا مشکلاتی که در استان قابل حل است را رفع و مشکلاتی که در سطح ملی باید پیگیری شدد را به کمک نمایندگان استان در خانه ملت دنبال و حل خواهیم کرد.

زینی‌وند با ابراز امیدواری از این‌که بتوانیم در تسهیل امور موثر باشیم و گام‌های اساسی در راستا توسعه این منطقه برداریم، تصریح کرد: در دیدار امروز خود با تعدادی از روستایان این منطقه دیدار داشتیم که مردم مشکلاتی از جمله آبگرفتگی روستاهایشان به دلیل سیل و عدم پاکسازی روستاهایشان گله داشتند که تاکید کردم از امکانات محلی برای رفع مشکلات این چنینی استفاده شود. همچنین در ساخت خانه‌های روستایی و تسهیلات مربوطه در این حوزه نیز مشکلاتی از سوی مردم مطرح شد که امروز با پیگیری معاون عمرانی و نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت مقرر شد در اسرع وقت این مشکلات حل شود.

استاندار کرمان خطاب به مدیران تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید مسایل و مشکلات مردم را به ریز حل کنند و برای استفاده از امکانات محلی برای رفع مشکل مردم نیاز به هماهنگی ندارند و باید سریع مشکلات مردم را رفع و منتظر دستور نباشند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان در ادامه درباره تقویت حوزه گردشگری، گفت: کویر لوت شهرت جهانی دارد و جاذبه‌های خاص را خودش دارد که در دنیا بی‌نظیر است. ظرف 4 سال گذشته اتفاقات خوبی در تکمیل زیرساخت‌های گردشگری شهداد رخ داده است و این اتفاقات آینده این منطقه را منحصربه‌فرد خواهد کرد.

زینی‌وند دریاچه جوان کویر شهداد را را دریاچه دائمی ندانست و عنوان کرد: کویر نباید رها شود و مردم از هر جایی که خواستن وارد آن شوند. هم به لحاظ امنیتی و هم بهداشت و رفاهی باید سایت ویژه‌ای برای کویر و محدوده دریچه جوان شهداد تعریف شود.

ایسنا نوشت، وی خاطرنشان کرد: به زودی کل کویر این منطقه زیر ذره‌بین نیروهای امنیتی قرار می‌گیرد اما برای منطقه دریاچه جوان شهداد دستور داده ام تا محدوده گردشگری و ورودی آن ظرف چند ماه آینده مشخص شود.