T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?>T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?> ممنوعیت ورود تور گردشگری به مناطق کویری خراسان جنوبی - اسکان نيوز

ممنوعیت ورود تور گردشگری به مناطق کویری خراسان جنوبی

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰ | کد مطلب: ۳۲۱۵۷
ممنوعیت ورود تور گردشگری به مناطق کویری خراسان جنوبی
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از ممنوعیت برگزاری تور گردشگری در مناطق کویری براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تا پایان زمان اجرا محدودیت‌های کرونایی خبر داد.
اسکان نيوز: مرتضی عربی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: ورود گردشگر به مناطق کویری بستگی به این دارد که وارد مناطق سبز، زرد یا قرمز شوند.

وی تصریح کرد: بخشی از بیابان لوت جزو مناطق قرمز محسوب می‌شود لذا به تمامی آژانس‌های مسافرتی ابلاغ شده که ورود تور به این منطقه صد درصد غیرمجاز بوده و ممنوع است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: برخی کویرها جز مناطق زرد هستند که ورود به آن نیاز به مجوز دارد و براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته اخیر برگزاری هرگونه تور گردشگری، غیرمجاز اعلام شده و به اطلاع آژانس‌ها هم رسیده است.

وی افزود: البته ممکن است برخی افراد به صورت شخصی یا جمع دوستانه به مناطق کویری سبز مثل کویر حلوان طبس، کویر سه قلعه یا اکبرآباد خوسف سفر کنند که این مناطق زیر نظر میراث فرهنگی نبوده لذا آماری از آن‌ها در دست نداریم.

عربی بیان کرد: براساس رصدهای انجام شده در زمان اجرا طرح محدودیت‌های کرونایی هیچ تور غیرمجاز در مناطق زرد یا قرمز کویری استان نداشتیم.

بیابان لوت که سال ۱۳۹۵ به عنوان اولین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد، بین استان‌های خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان مشترک است و یکی از جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فرد د این منطقه در داخل و خارج کشور به شمار می‌رود.

کویرهای زردگاه و حلوان در طبس، کویر سه قلعه سرایان، کویر دهسلم نهبندان و دق اکبرآباد خوسف از معروف‌ترین و جذاب‌ترین مناطق کویری خراسان جنوبی هستند که در فصل خاص گردشگری خود همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

ایرنا نوشت، با توجه به شیوع بیماری کرونا و توصیه ستاد ملی مقابله به کرونا به در خانه ماندن و تاکید بر تعویق سفر به دوران پس از مهار بیماری کووید ۱۹، اکنون بهترین فرصت برای مطالعه و شناخت بیشتر جاذبه‌های فرهنگی، گردشگری و طبیعی ایران از طریق چند رسانه‌ای و فضا مجازی ایجاد شده است.