سیستم نما گرانیتی عمودی برای مناطق مرطوب

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷ | کد مطلب: ۳۲۰۱
سیستم نما گرانیتی عمودی برای مناطق مرطوب
اسکان نيوز - گروه بین الملل: یکی از شرکت های بزرگ معماری و دکوراسیون فنلاند به تازگی از یک سیستم جدیدی به نام «نما گرانیتی عمودی» رونمایی کرده است که این سیستم به صورت کشویی عمل کرده و علاوه بر کنترل نور و دمای فضای داخلی ساختمان، از نفوذ رطوبت به سازه جلوگیری به عمل آورد.

ورقه های این سیستم از گرانیت، آلومینیوم و پلاستیک فشرده ساخته شده که ترکیب بسیار کمی از چوب سخت را نیز در خود جای داده است. عرض این پنل ها که در 16 رنگ و طرح متنوع طراحی شده اند، 44 میلی متر است و با این ضخامت پایین، مقاومت و ایستایی بسیار بالایی دارند.

ترکیب داخلی این ورقه ها به گونه ایست که اجازه نفوذ رطوبت و آب باران را به سازه نمی دهد و به افزایش بیش از دو برابری عمر ساختمان کمک شایانی خواهد کرد. از این رو سیستم نما گرانیتی عمودی برای استفاده در ساختمان هایی که در مناطق مرطوب هستند، بسیار مفید خواهد بود و از درجه کارآیی برخوردار است.این در حالی است که مدل کشویی و قوس دار این ورقه ها موجب شده، هدایت نور و دما در اختیار ساکنان قرار گیرد و در طولانی مدت نیز مصرف انرژی آن ساختمان به میزان چشمگیری کاهش پیدا کند. از دیگر مزایای این سیستم نوین، قابلیت تعویض و شستشوی آسان آن است که به زیبایی هرچه بیشتر نمای ساختمان کمک خواهد کرد.

البته باید یادآور شد، ورقه های این سیستم در 4 شکل هندسی متفاوت نیز طراحی شده که جهت و زاویه کشویی بودن آن را متفاوت می کند. همچنین بین ورقه های این پنل ها، روزنه هایی ایجاد شده است تا هدایت نور از سوی ساکنان را راحت تر کند. با این وجود دستگاه هوشمندی نیز در مرکز ساختمان برای حرکت و هدایت این ورقه ها نصب می شود که با استفاده از صفحه نمایشگر خود، اطلاعات لازم را به ساکنان می دهد.