روایت تلویزیون ژاپن از قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی در ایران

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴ | کد مطلب: ۳۱۸۹۸
روایت تلویزیون ژاپن از قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی در ایران
تلویزیون ژاپن در گزارشی با اشاره به محدودیت‌های کرونایی در ایران نوشت: همزمان با گسترش ویروس کرونا در جهان، شیوع این بیماری در ایران هم بار دیگر گسترش یافته است به طوری که از اول آذر، همه کسب و کارهای تجاری به جز فروشگاه‌هایی که مایحتاج روزانه شهروندان را تامین می‌کنند، تعطیل شده‌اند.
 به گزارش اسکان نيوز به نقل از ایرنا، "ان.اچ.کی" در گزارشی نوشت: افزون بر این رانندگی شبانه هم در پایتخت این کشور ممنوع شده است و رانندگانی که منع تردد شبانه را رعایت نکنند، جریمه خواهند شد. 

بر اساس این گزارش، شیوع ویروس کرونا از ماه سپتامبر (شهریور) بار دیگر در ایران گسترش یافته است به طوری که شمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از ۱۳ هزار نفر در روز رسیده است بنابراین دولت ایران برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از روز اول آذر محدودیت های جدید در نقاط مختلف کشور اعمال کرده است.

این گزارش می افزاید: در تهران همه مغازه ها و فروشگاه ها به جز مغازه ها و فروشگاه هایی که مایحتاج روزمره شهروندان مانند غذا و دارو را تامین می کنند، برای مدت حداقل دو هفته تعطیل شده است به این ترتیب بسیاری از کسب و کارها در خیابان های بخش مرکزی تهران تعطیل شده اند.

«ان.اچ.کی» می افزاد: همچنین از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح تردد خودروها به جز وسایل نقلیه عمومی در تهران ممنوع است و رانندگانی که منع عبور شبانه را رعایت نکنند ۱۰ میلیون ریال (حدود چهار هزار ین) جریمه خواهند شد. 

تلویزیون ژاپن به نقل از مردی ۵۵ ساله و اهل تهران درباره محدودیت های وضع شده آورده است: سلامتی بسیار مهم است و لازم بود که تدابیری اتخاذ شود. اما با این حال، اگر کار نکنیم هیچ دستمزدی وجود نخواهد داشت و این اقدامات جدید ممکن است زندگی شهروندان را تحت فشار قرار دهد.

در پایان این گزارش آمده است: رشد منفی اقتصاد ایران به علت تحریم های دولت ترامپ همچنان ادامه دارد.