رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان تهران:‌ آمار مرگ و میر کرونا همین الان هم ۴ رقمی است

يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۷ | کد مطلب: ۳۱۸۸۶
رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان تهران:‌ آمار مرگ و میر کرونا همین الان هم ۴ رقمی است
رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان، درباره روند بیماری طی روز‌های آتی و احتمال ۴ رقمی شدن آمار مرگ و میر،گفته: وضعیت فعلی بدتر هم خواهد شد و ۴ رقمی شدن آمار مرگ و میر اصلا دور از ذهن نیست

او افزوده: البته آمار همین الان هم ۴ رقمی هست، اما طبق دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت، تعدادی که با تست PCR مثبت قطعی فوت می‌شوند، اعلام می‌شود و در آمار می‌آید.

رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان با انتقاد از جدی نگرفتن بار بیماری کرونا افزود: در حالی محدودیت تردد وسایل نقلیه شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح اعمال می‌شود که تاکسی‌های اینترنتی فعال هستند و هرکس بخواهد به مهمانی برود از این بستر استفاده می‌کند. در این شرایط تعداد افراد بیشتری سوار خودرو می‌شوند و احتمال آلودگی و بیماری هم افزایش می‌یابد.

رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان، ادامه داد: تنها مشاغل غیرضروری مانند لباس‌فروشی‌ها تعطیل هستند. ادرات فعال‌اند و برخی ادارات هم قانون به کارگیری یک‌سوم یا یک دوم حضور کارکنان را رعایت نمی‌کنند. به خیابان که می‌رویم همه در خیابان هستند آیا این معنای لاک‌داون واقعی است؟ اگر بارندگی نبود همه جلوی درب مغازه‌ها بساط پهن می‌کردند.
 
ایسنا به نقل از شکوهی درباره وضعیت بستری بیماران در بیمارستان لقمان، می نویسد: اوضاع اصلا خوب نیست. بیماران بدحال بستری می‌شوند. از نظر سخت‌افزاری مانند تخت و اکسیژن وضعیت خوب نیست، اما مهم‌تر از آن موضوع نیروی کار است. پزشکان و پرستاران خیلی خسته هستند. نمی‌توان تنها توقع داشت که پزشکان وظیفه خود را انجام دهند، اما مردم موارد بهداشتی را رعایت نکنند و در سفر یا مهمانی باشند. تعداد قابل توجهی پزشک و پرستار از دست داده‌ایم، اما بازهم برخی رعایت نمی‌کنند.