حریم منظر پل خواجو اصفهان هم گرفتار ساخت‌وساز غیرقانونی شد

يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳ | کد مطلب: ۳۱۸۸۱
حریم منظر پل خواجو اصفهان هم گرفتار ساخت‌وساز غیرقانونی شد
رئیس کمیسیون امور اجتماعی شورای شهر اصفهان با انتقاد از ساخت‌وساز غیرقانونی در ارتفاع بیش از حریم پل خواجو در حال انجام است، تاکید کرد: شهردار اصفهان باید در حداقل زمان ممکن این موضوع را پیگیری کند.
اسکان نيوز:  کوروش محمدی، رئیس کمیسیون امور اجتماعی شورای شهر اصفهان در یکصدوچهل‌وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان از ساخت‌وساز در حریم منظر پل خواجوی اصفهان سخن به میان آورد و اظهار کرد: عکس‌های منتشر شده در این زمینه نشان دهنده ساخت‌وساز غیرقانونی و در ارتفاع بیش از حریم پل خواجو است.

وی با تاکید بر این‌که شهردار اصفهان باید در حداقل زمان ممکن این موضوع را بررسی و پیگیری‌های لازم را انجام دهد، اضافه کرد: در صورت هر گونه بروز تخلف باید با افراد متخلف برخورد شود و گزارشی در این زمینه در جلسه علنی بعدی شورای شهر ارائه شود.
 

آثار تاریخی امانتی در دست مدیران شهری و شهروندان اصفهان


رئیس کمیسیون امور اجتماعی و محیط زیست شورای شهر اصفهان آثار تاریخی را امانتی در دست مدیران شهری و شهروندان اصفهان دانست و گفت: این میراث باید بدون کم و کاست به آیندگان تحویل داده شود ضمن اینکه باید توجه داشت که اعضا شورا در صیانت از حریم تاریخی و میراث کهن اصفهان هیچ‌گونه مماشاتی نخواهند داشت.

وی با بیان این‌که میراث فرهنگی اصفهان باید قوی‌تر و موشکافانه‌تر بافت تاریخی این شهر را دنبال کند، اضافه کرد: برای این امر ضروری است تیمی تشکیل و موارد این چنینی را در شهر پیگیری کند.


نقش آثار تاریخی و معماری اصفهان در آوازه جهانی نصف جهان


رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر اصفهان در ادامه این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن روز اصفهان و با تاکید بر نقش آثار تاریخی و معماری این شهر در آوازه جهانی آن اظهار کرد: بر این اساس حفظ و حراست از بناهای تاریخی این شهر از دو منظر مراقبت از آن‌چه در گذشته شکل گرفته و دارای ارزش تاریخی است و جلوگیری از ایجاد بناها و بافت‌هایی که باعث کوچک‌ترین خدشه و آسیب به بناهای تاریخی می‌شود باید در دستور کار قرار گیرد.

شیرین طغیانی با بیان این‌که در شهر اصفهان شاهد صدور پروانه‌هایی خارج از قوانین و ضوابط حاکم بر بافت تاریخی شهر اصفهان هستیم، ابراز داشت: در برخی از موارد شنیده می‌شود که این اقدامات به شکل آگاهانه انجام شده و این امر ناشی از سهل‌انگاری مسئولان بوده است.

وی ادامه داد: این گونه رفتارها حقوق مکتسبه‌ای را ایجاد می‌کند که پس از صدور پروانه به طور معمول برگرداندن آن و توقف عملیات اجرایی کاری بس دشوار خواهد بود.

مهر نوشت، رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر اصفهان با بیان اینکه شهردار اصفهان با توجه به علمی که دارند باید نسبت به صدور پروانه در بافت تاریخی شهر اصفهان بیش از گذشته توجه داشته باشند، تصریح کرد: نباید تصمیم‌گیری در این زمینه منوط به یک فرد و افراد خاصی باشد تا از این پس در این زمینه مدیریت شهری در مظان اتهام قرار نگیرد.