پیدا و پنهان گالری‌های پایتخت در تعطیلات تهران!

پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۳ | کد مطلب: ۳۱۷۸۶
پیدا و پنهان گالری‌های پایتخت در تعطیلات تهران!
با شدت شیوع کرونا و همزمان با اجرا طرح تعطیلی شهرها با وضعیت قرمز از اول آذر ماه، برخی از گالری‌ها نیز به تصمیم شخصی خودشان تصمیم به تعطیلی گرفته‌اند و برخی هم منتظر تذکر نهایی هستند و تعدادی هم با هماهنگی قبلی همچنان امکان بازدید حضوری دارند.
اسکان نيوز: تماس با برخی از گالری‌های تهران، نشان می‌دهد که رویه مشخصی برای برگزاری نمایشگاه‌های هنری وجود ندارد. برخی از گالری‌ها بنا به تصمیم شخصی در هفته آینده تعطیل شده‌ و برخی کلیه فعالیتشان را فقط محدود به دنیای مجازی کرده‌اند و بعضی هم با بیان جملاتی همچون «هنوز وزارت ارشاد به ما اعلام تعطیلی نکرده است»، «هنوز مشخص نیست»، «فعلا منتظریم»، و «تعطیل هستیم اما برای بازدید تماس بگیرید»، برنامه مشخصی برای ادامه فعالیتشان در هفته های آینده ندارند. 

از جمله گالری‌هایی که به طور کلی در فضا مجازی فعالیت می‌کند و امکان بازدید حضوری ندارد می توان به گالری «گلستان» اشاره کرد. گالری «ساربان» هم از جمله گالری هایی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا تا پایان سال ۹۹ اعلام تعطیلی کرده است. 

در این میان «شیرین»، «طراحان آزاد»، «اُ»، «سیحون» و ... از جمله گالری‌هایی هستند که براساس تعطیلی کلی تهران در هفته آینده، فعالیتشان را حداقل به مدت یک هفته متوقف کرده‌اند. 

ایسنا نوشت، برخی دیگر از گالری‌ها نیز در هفته آینده میزبان نمایشگاه‌های هنری هستند و هنوز تصمیم مشخصی برای ادامه برگزاری نمایشگاه‌هایشان در نظر ندارند. این‌گونه به نظر می‌رسد که این گالری‌ها منتظر اعلام نظر رسمی متولیان امر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و تا آن زمان تصمیم دارند به فعالیتشان ادامه دهند که در این گزارش از اشاره به نام آن‌ها خودداری می‌کنیم.