نمایش آثار هنرمندان ایرانی در نمایشگاه موزه CICA کره جنوبی

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵ | کد مطلب: ۳۱۷۳۲
نمایش آثار هنرمندان ایرانی در نمایشگاه موزه CICA کره جنوبی
آثار هنرمندان ایرانی در نمایشگاهی هنری با عنوان «فُرم ۲۰۲۰» در موزه CICA کره جنوبی نمایش داده شد. کلمات کلیدی : اخبار منتخب اسکان نیوز موزه CICA کره جنوبی تابلو نقاشی بدون عنوان نقاش ایرانی سحر علیزاده (سحر محمد علیزاده) اسکان نيوز: نمایشگاه هنری «فُرم ۲۰۲۰» موزه CICA کره جنوبی از تاریخ بیست و هشتم اکتبر تا پانزدهم نوامبر ادامه داشت. در این نمایشگاه تابلو نقاشی «بدون عنوان» متعلق به سال ۲۰۱۸ اثر سحر علیزاده (سحر محمد علیزاده) نقاش ایرانی در کنار آثار دیگر هنرمندان ایرانی از جمله تابلو نقاشی «بدون عنوان»(۲۰۱۹) اثر «میترا اصغری»، مجسمه‌های «گلنار قاسمی»، اثر بدون عنوان از «مریم کباری»، اثر «ملینا متاجی»، اثر «نرگس سلیمان‌زاده» به نمایش گذاشته شد. سحر علیزاده در توضیح اثر خود نوشته است: سایه‌ها همواره تصویری دوبعدی و تقریبا تک‌رنگ از پدیده‌های سه بعدی جهان رنگارنگ ما هستند. همین امر محور اصلی آثارم است؛ سایه‌ها، تصاویر تخت حاصل از تاثیر نور بر افراد و اشیا در راستا روایتی پاره پاره از جهانی است که در آن زندگی می‌کنیم. من با واژگون نشان دادن اصول بدیهی ادغام شده درک و احساس، فضا جدیدی را ایجاد می‌کنم که در آن در پشت صحنه زندگی، احساسات و اصوات ناخودآگاه نقش اصلی را به عهده می‌گیرند و خودشان و درون غیرقابل نفوذشان به شکل چیزهای مختلف درمی‌آیند. ایسنا نوشت، بدین ترتیب، ماهیت ترکیبی سایه، به عنوان عنصری ضروری و غیرقابل اجتناب، اما ناسازگار و وهم‌انگیز، به ابزاری قدرتمند برای رسیدن به دانشی مبهم و معوج تبدیل می‌شود که به جای آشکار کردن چیزها با پاره کردن پرده فرضی توهم، سایه‌های آنها رها می‌کند، و خودشان را به همراه اسرار و فحوای آنها، کامل و بی‌عیب و نقص در امان نگه‌می‌دارد. تاکید بر تخت‌نمایی در این آثار هم‌سو با واقعیت مادی نقاشی است؛ تصویری از جهان خاکستری سایه‌ها. نقاشی سحر علیزاده آثار هنرمندان ایرانی در نمایشگاهی هنری با عنوان «فُرم ۲۰۲۰» در موزه CICA کره جنوبی نمایش داده شد.
اسکان نيوز: نمایشگاه هنری «فُرم ۲۰۲۰» موزه  CICA کره جنوبی از تاریخ بیست‌وهشتم اکتبر تا پانزدهم نوامبر ادامه داشت.

در این نمایشگاه تابلو نقاشی «بدون عنوان» متعلق به سال ۲۰۱۸ اثر  سحر علیزاده (سحر محمد علیزاده) نقاش ایرانی در کنار آثار دیگر هنرمندان ایرانی از جمله تابلو نقاشی «بدون عنوان»(۲۰۱۹) اثر «میترا اصغری»، مجسمه‌های «گلنار قاسمی»، اثر بدون عنوان از «مریم کباری»، اثر «ملینا متاجی»، اثر «نرگس سلیمان‌زاده» به نمایش گذاشته شد.

سحر علیزاده در توضیح اثر خود نوشته است: سایه‌ها همواره تصویری دوبعدی و تقریبا تک‌رنگ از پدیده‌های سه بعدی جهان رنگارنگ ما هستند. همین امر محور اصلی آثارم است؛ سایه‌ها، تصاویر تخت حاصل از تاثیر نور بر افراد و اشیا در راستا روایتی پاره پاره از جهانی است که در آن زندگی می‌کنیم.

من با واژگون نشان دادن اصول بدیهی ادغام شده درک و احساس، فضا جدیدی را ایجاد می‌کنم که در آن در پشت صحنه زندگی، احساسات و اصوات ناخودآگاه نقش اصلی را به عهده می‌گیرند و خودشان و درون غیرقابل نفوذشان به شکل چیزهای مختلف درمی‌آیند.

ایسنا نوشت، بدین ترتیب، ماهیت ترکیبی سایه، به عنوان عنصری ضروری و غیرقابل اجتناب، اما ناسازگار و وهم‌انگیز، به ابزاری قدرتمند برای رسیدن به دانشی مبهم و معوج تبدیل می‌شود که به جای آشکار کردن چیزها با پاره کردن پرده فرضی توهم، سایه‌های آنها رها می‌کند، و خودشان را به همراه اسرار و فحوای آنها، کامل و بی‌عیب و نقص در امان نگه‌می‌دارد. تاکید بر تخت‌نمایی در این آثار هم‌سو با واقعیت مادی نقاشی است؛ تصویری از جهان خاکستری سایه‌ها.نقاشی سحر علیزاده