عضو شورای شهر تهران: آمار جان‌باختگان کرونا در تهران کاهشی شد

دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱ | کد مطلب: ۳۱۷۱۸
عضو شورای شهر تهران: آمار جان‌باختگان کرونا در تهران کاهشی شد
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به روند کاهشی فوتی‌های کرونا در پایتخت طی یک هفته اخیر، گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۹ هزار و ۲۳۹ نفر در تهران به دلیل ابتلا به ویروس کوویدـ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت کرونا در پایتخت، گفته: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۹ هزار و ۲۳۹ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کوویدـ۱۹ جان خود را در تهران از دست داده‌اند که از این آمار ۱۱ هزار و ۷۱۹ مورد مرد و ۷۵۲۰ مورد زن بوده‌اند.
 
فارس به نقل از خداکرمی نوشته: یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۷۲ نفر به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند که روز گذشته ۲۵ آبان و طی یک هفته، این آمار به ۱۴۹ نفر رسیده است. مقایسه این آمار فوتی‌های این دو روز نشان می‌دهد همین محدودیت‌های نصفه نیمه هم اثر داشته و امیدوارم با سختگیری‌هایی که از ابتدای آذر ماه انجام می‌شود، از گسترش این بیماری به طور موثر جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه اغلب جان‌باختگان کرونا سرپرست و نان‌آور خانواده‌ها بوده‌اند، گفت: همچنین وضعیت اقتصادی اکثر متوفیان کرونا متوسط رو به پایین بوده است بنابراین دولت و نهادهای مربوطه مانند بهزیستی و کمیته امداد باید اقدامات و برنامه‌های لازم را جهت شناسایی وضعیت اقتصادی خانواده‌ فوت‌شدگان انجام دهند.