پارک ساعی گرفتار چالش فرسودگی؛ بودجه رفع مشکلات بوستان‌ها چرا هزینه نشد

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱ | کد مطلب: ۳۱۴۲۰
پارک ساعی گرفتار چالش فرسودگی؛ بودجه رفع مشکلات بوستان‌ها چرا هزینه نشد
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت :‌ پایداری برخی از شیب‌ها و مشکلاتی از قبیل نشست در پارک ساعی وجود دارد که باید با اقدامات مهندسی، این مشکلات برطرف شود. البته فرسودگی مبلمان و معابر داخل پارک هم از جمله مشکلات پارک ساعی هستند.
سید آرش حسینی میلانی در گفتگو با اسکان نيوز  با اشاره به وضعیت پارک ساعی گفت: پارک ساعی بعد از پارک‌شهر، دومین پارک نمادین در شهر تهران است به خصوص اینکه به نام مرحوم ساعی یکی از پیشکسوتان منابع طبیعی در ایران است.

این پارک در سال 46 تأسیس شده و مانند سایر دارایی‌های سبز شهر نیازمند سرمایه‌گذاری برای رفع مشکلات و چالش‌های موجود است.

وی با بیان اینکه پارک ساعی از قدمت زیادی برخوردار بوده و همین مسئله لزوم توجه به این بوستان را بیش از پیش می‌کند، اظهار داشت: پارک ساعی هم‌اکنون با مشکلات زیرساختی از قبیل روشنایی روبه‌رو است. روشنایی در بخشی‌هایی از پارک اندک بوده که لازم است برطرف شود تا دسترس‌پذیری پارک برای همه فراهم شود.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین پایداری برخی از شیب‌ها و مشکلاتی از قبیل نشست در پارک ساعی وجود دارد که باید با اقدامات مهندسی، این مشکلات برطرف شود. البته فرسودگی مبلمان و معابر داخل پارک هم از جمله مشکلات پارک ساعی هستند.

حسینی میلانی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون مشکلات این پارک برطرف نشده است، تصریح کرد: اعتباری برای رفع مشکلات زیرساختی بوستان‌ها در بودجه سال 99 از سوی شورای شهر تصویب شده بود که از سوی مراجع نظارتی با ایراداتی روبه‌رو شده است.

به گفته رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، قرار بود سازمان زیباسازی ایرادات مربوطه را برطرف کند که چون در ردیف منطقه این موضوع دیده نشده بود، دست این سازمان برای چنین اقدامی باز نبود بنابراین لازم است این موضوع پیگیری شود تا مشکلات پارک ساعی و سایر پارک‌ها در این موضوع برطرف شود.

وی درباره وضعیت درختان پارک ساعی نیز خاطرنشان داد: گزارشی از وضعیت درختان پارک ساعی به دست ما نرسیده اما در بحث نور، دسترسی‌ها، تسهیلات و آسانسوری که دسترسی مردم را از خیابان ولیعصر به پارک فراهم می‌کرد و از کار افتاده بود، موضوعاتی مطرح شده بود که مورد بررسی قرار گرفت. این پارک موارد جزئی و اصلی دارد که همه باید برطرف شود.

حسینی میلانی افزود: البته بحث فرسودگی پارک هم مطرح است که به درختان مرتبط نمی‌شود بلکه به تأسیسات پارک و بستر گیاهان مرتبط است.