تخریب بیش از ۲ هزار هکتار مرتع در استان اردبیل

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۲ | کد مطلب: ۳۱۳۷۸
تخریب بیش از ۲ هزار هکتار مرتع در استان اردبیل
جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با این‌که مقابله با تخریب‌کنندگان مراتع در این استان تشدید شده ولی در هفت ماه امسال بیش از ۲ هزار هکتار مرتع توسط سودجویان تخریب شده است.
اسکان نيوز: رضا کرمی‌نیا، جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار کرد: میزان تخریب مراتع امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و در هفت ماه امسال ۳۴۹ فقره پرونده تخریب تشکیل و ۲ هزار و ۱۸۲ هکتار زمین هم در نقاط مختلف استان تخریب شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۱۵۰ فقره پرونده تصرف اراضی تشکیل شده و ۹۲۹ هکتار زمین در نقاط مختلف استان از سود جویان رفع تصرف شده است.

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به آمار مکشوفه زغال در استان، افزود: در هفت ماه امسال چهار هزار و ۷۳۰ کیلوگرم زغال قاچاق و ۲۸ هزار کیلوگرم هیزم از سودجویان کشف شده است.

کرمی‌نیا ادامه داد: در ارتباط با قاچاق چوب هم در هفت ماه امسال یک هزار و ۶۵۵ کیلوگرم قاچاق چوب کشف شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است.

وی کاهش آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها  در استان را یادآور شد و گفت: ۱۱ فقره آتش‌سوزی در هفت ماه امسال در مراتع و جنگل‌های این استان اتفاق افتاده است.

او ادامه داد: هماهنگی و تعامل با نیروی انتظامی نیز در بحث رسیدگی و برخورد با متخلفان و متجاوزان به عرصه‌های ملی و منابع طبیعی صورت گرفته و قرار شده این نیروها در زمینه سایر تخلفات حوزه منابع طبیعی کمک‌رسان یگان حفاظت منابع طبیعی باشند.

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: در سال‌های اخیر با استقرار نیرو های یگان حفاظت در نقاط مختلف شهرستان‌ها جلوی تخریب مراتع گرفته شده است.

ایرنا نوشت: استان اردبیل یک میلیون و ۵۰ هکتار مرتع ییلاقی، قشلاقی و میان بند و ۶۵ هزار هکتار جنگل دارد.