موزه‌های فرانسه تعطیل شد

شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۵ | کد مطلب: ۳۱۲۹۲
موزه‌های فرانسه تعطیل شد
با اجرا دومین قرنطینه سراسری در فرانسه، دستور تعطیلی تمامی موزه‌های این کشور از جمله «لوور» توسط دولت صادر شد.
اسکان نيوز: طبق تصمیم دولت برای تعطیلی تمامی موزه‌های فرانسه، مسئولان موزه «لوور» اعلام کردند که درهای این موزه تا یکم دسامبر به روی بازدیدکنندگان بسته می‌شود.

در آلمان، کشوری که محدودیت‌های جدید کرونایی از دوم نوامبر تا پایان نوامبر به اجرا گذاشته خواهد شد مسئوولان موزه‌ها در انتظار اعلام جزئیات بیشتر در مورد محدودیت‌های جدید و تایید اجباری بودن تعطیلی موزه‌ها هستند.

درحالی که سالن‌های تئاتر و سینما و باشگاه‌ها به طور مشخص در فهرست مرکزهایی که باید تعطیل شوند قرار دارند هنوز هیچ نامی از موزه‌ها در بیانیه دولت آلمان درخصوص محدودیت‌های جدید دیده نشده است.

با این حال، برخی از ایالت‌های آلمان همچون «بادن-وورتمبرگ» که جزئیات اجرا محدودیت‌های جدید را اعلام کرده‌اند، موزه‌ها را نیز در فهرست مکان‌هایی که باید تعطیل شوند قرار داده‌اند.

با وجود افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، روز چهارشنبه امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان از اجرای مرحله جدید محدودیت‌های کرونایی خبر دادند.

اجرا نخستین قرنطینه در اوایل امسال موزه‌ها را متحمل خسارت‌های ویران‌کننده کرد.

تحقیقاتی که توسط شورای بین‌المللی موزه‌ها در فاصله آوریل تا ماه می صورت گرفت نشان می‌دهد از هر ۱۰ موزه یک موزه با خطر تعطیلی همیشگی روبه‌رو است و حدود یک‌سوم موزه‌ها نیز ناچار به تعدیل نیرو هستند.

در بلژیک موزه‌های واقع در بروکسل تا ۱۹ نوامبر تعطیل خواهند بود.

 آرت‌نیوزپیپر نوشت، در ایتالیا و اسپانیا با وجود اجرای قوانین جدید قرنطینه، درهای موزه‌ها همچنان به روی بازدیدکنندگان باز است.