کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

۳۰ راهنمای گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد بیکار شدند

7 آبان 1399 ساعت 12:08 | کد مطلب:31238

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعطیلی فعالیت راهنمایان گردشگری استان در پی شیوع کروناویروس، گفت: نزدیک ۳۰ نفر راهنمای گردشگری در این استان داریم که در پی شیوع کرونا، بیکار شده‌اند.


اسکان نیوز: احمد پهلوانی، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت راهنمایان گردشگری استان در پی شیوع کرونا، اظهار کرد: از ابتدا شیوع کرونا تا کنون فعالان این حوزه به خاطر تعطیلی تورهای گروهی و ماشینی و به ویژه تورهای خارجی، بیکار بوده ‌اند.

وی با بیان این‌که فصل کاری راهنمایان گردشگری در استان، ۶ تا هفت ماهه اول سال بوده و از اواخر اسفند با تورهای نوروزی شروع می‌شد و در شهریور ماه با تورهای آخر شهریور تمام می‌شود، گفت: راهنمایان گردشگری استان نیز منتظر بودند که روند گردشگری از عید شروع شود، اما با شیوع کرونا، فعالیت‌های گردشگری نیز تعطیل شد.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا از اسفند ماه، گردشگری تعطیل شد و تاکنون نیز همچنان روند ادامه دارد و فعالیت راهنمایان گردشگری نیز به صفر رسیده است.

پهلوانی ضمن انتقاد از نبود حمایت‌های لازم از صنف گردشگری و به ویژه راهنمایان گردشگری، تصریح کرد: تنها به ما اعلام شد که تسهیلات کرونایی پرداخت خواهد شد البته حمایت با تسهیلات۱۲ میلیون تومانی با سود ۱۲ درصد کمک نیست و کفاف نمی‌دهد.

وی ادامه داد: راهنمایان گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بیمه نیستند و از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شغل محسوب نمی شوند بنابراین از مسئولان و متولیان امر انتظار داریم که مشکل بیمه این قشر را حل کنند.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نه تنها راهنمایان گردشگری استان بیکار شدند بلکه صنعت گردشگری استان تعطیل شده است.

پهلوانی تاکید کرد: قبل از کروناویروس خودم تنها ۱۶ تور داشتم اما در این شرایط کرونایی خبری نیست و حتی یک مورد هم نداشتم.

ایسنا نوشت، وی بیان کرد: گردشگری یک صنعت فرا بخشی و دستگاهی است که انتظار داریم شهرداری‌ها و استانداری به این مساله کمک کنند.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/31238/۳۰-راهنمای-گردشگری-کهگیلویه-بویراحمد-بیکار-شدند

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com