اجرا سرمایه‌گذاری جهانگردی در غار نمکی گرمسار

پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱ | کد مطلب: ۳۱۰۹۵
اجرا سرمایه‌گذاری جهانگردی در غار نمکی گرمسار
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از انجام سرمایه‌گذاری کانون اتومبیلرانی و جهانگردی در غار نمکی گرمسار خبر داد.
اسکان نيوز: مهدی جمال، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در کارگروه گردشگری شهرستان گرمسار، گفت: انجام سرمایه‌گذاری  در غار نمکی گرمسار از تاکیدات دکتر مونسان است و اجرایی شدن آن نیاز  به حمایت تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط دارد.

او با تاکید بر این‌که فرودگاه بلند پرواز ایوانکی می‌تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری گرمسار داشته باشد، افزود: انجام پرواز تفریحی از ایوانکی به سایر نقاط از جمله قصر بهرام ، سمنان و ... از برنامه‌هاست.

جمال خواستار فعال شدن کانون ملی گردشگری و توجه ویژه به کارگروه مهر و میراث در گرمسار شد و گفت: این کارگروه نقش موثری در رفع مشکلات دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان از برگزاری فم تور رسانه‌های موثر در گرمسار و پس از کاهش شیوع کرونا خبر داد.

او بیان کرد:چهار پروژه مهم  از جمله مجموعه گردشگری سنتی، سفره خانه سنتی و ... در گرمسار در دست اجراست و موافقت اصولی 14 پروژه صادر شده است.

جمال بابیان این‌که تدوین طرح جامع گردشگری در مراحل پایانی است، گفت: طرح گردشگری شهرستان ها در این طرح جامع دیده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمسار نیز  گفت:۷۰ اثر ثبتی در ایوانکی وجود دارد و بخشی از آثار داخل شهر هستند و مالک خصوصی دادند و در امر مرمت این آثار دچار مشکل هستیم.

مهوش کمالی با اشاره به این‌که کاروانسرا ایوانکی توسط بخش خصوصی  در حال مرمت است، افزود:سرمایه گذار بخش خصوصی متقاضی سرمایه گذاری در نمونه گردشگری بهورد است و این منطقه از قابلیت بالایی برای  سرمایه گذاری برخوردار است.

او از مرمت جاده سنگفرش و کاروانسرای قصر بهرام خبر داد و گفت:  هشت کارگاه صنایع دستی در گرمسار فعال است.

فرماندار گرمسار نیز در این جلسه گفت:گرمسار، ظرفیت های صنعتی، معدنی و کشاورزی و گردشگری قابل توجهی دارد.

سعید متقی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه‌های گردشگری و ...انجام شده است، افزود:این دستاوردها زمینه ساز مهاجرت معکوس به شهرها را فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، در این جلسه پرونده‌های پروژه‌های سرمایه‌گذاری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گرمسار بررسی شد.