تعطیلی بیش از ۵۰ درصد دفاتر مسافرتی/ تعدیل ۸۰ درصدی نیرو

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۶ | کد مطلب: ۳۱۰۷۵
تعطیلی بیش از ۵۰ درصد دفاتر مسافرتی/ تعدیل ۸۰ درصدی نیرو
سخنگو انجمن صنفی دفاتر مسافرت هوایی و گردشگری خراسان رضوی ضمن اعلام این‌که بیش از ۵۰ درصد دفاتر مسافرتی در استان بعد از کرونا تعطیل شده‌اند، از تعدیل ۸۰ درصدی نیروها در این مدت خبر داد.
اسکان نيوز: مجید فرقانی، سخنگو انجمن صنفی دفاتر مسافرت هوایی و گردشگری خراسان رضوی  با اشاره به خسارت بیش از ۱۲۰ میلیارد تومانی دفاتر مسافرتی در استان، گفت: بعد از شیوع کرونا این دفاتر به دلیل توقف فعالیت و هزینه‌هایی که ماهانه بر آن‌ها تحمیل می‌شود، خسارات زیادی را متحمل شده‌اند.

سخنگو انجمن صنفی دفاتر مسافرت هوایی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به کاهش ۹۵ درصدی فعالیت تورها در استان، اظهار کرد: قبل از شیوع کرونا، مشهد یکی از مراکزی بود که بیشترین حجم تور ورودی را داشت چه داخلی و چه خارجی بود اما بعد از کرونا، تقاضا برای مشهد کاهش جدی پیدا کرد.

وی با اشاره به رکود شدید و خواب زمستانی عمیق، بیان کرد: در حال حاضر با بازاری مواجهیم که هیچ اثری از توریست خارجی در مشهد نیست و تورهای داخلی هم به دلیل این‌که اکثر شهرها در شرایط بحرانی هستند، انجام نمی‌شود.


تعطیلی بیش از ۵۰ درصد دفاتر مسافرتی در استان


فرقانی به تعطیلی بیش از ۵۰ درصد تعطیلی دفاتر مسافرتی در استان اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۴۰ دفتر مسافرتی ما تقاضای
انتظار می رود تامین اجتماعی در شرایط بحرانی به کمک کارمندانی بیاید که سال ها حق بیمه پرداخت کرده اند اما هیچکدام از وعده و وعیدها در خصوص پرداخت حق بیمه تاکنون عملی نشده است
خودتعلیقی کردند.

وی با بیان این‌که تعدیل نیرو در دفاتر مسافرتی استان، بالای ۸۰ درصد بوده است، افزود: متاسفانه تسهیلاتی که قرار بود به کارکنان این دفاتر داده شود، پرداخت نشده و کارمندانی که سال‌ها حق بیمه پرداخت می‌کردند، از بیمه بیکاری در ایام کرونا بی‌بهره بودند.


سخنگو انجمن صنفی دفاتر مسافرت هوایی و گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: انتظار می‌رود تامین اجتماعی در شرایط بحرانی به کمک کارمندانی بیاید که سال‌ها حق بیمه پرداخت کرده‌اند اما هیچکدام از وعده و وعیدها در خصوص پرداخت حق بیمه تاکنون عملی نشده است.

وی در خصوص علت عدم دریافت تسهیلات نیز بیان کرد: تامین اجتماعی اعلام کرده که کارمندان این دفاتر باید در اسفندماه ثبت نام می‌کردند ولی این در شرایطی است که کسی آن موقع فکر نمی‌کرد این تعطیلی‌ها ادامه‌دار باشد و نیاز به ثبت در اسفندماه باشد.

فرقانی غیرفعال بودن سایت تامین اجتماعی را نیز علت دیگری عنوان کرد که باعث شد تا درخواست کارکنان دفاتر مسافرتی در اسفندماه ثبت نشود و کارکنان از حق مسلمشان محروم شوند.

مهر نوشت، وی با بیان این‌که ثبت نام کارکنان در فرودین ماه بوده ولی تامین اجتماعی می گوید باید لیست بیمه در اسفندماه اعلام می شده است، ادامه داد: البته اینها بهانه است و تامین اجتماعی خود می داند که افرادی که مشغول به فعالیتند، تمام حیات و مماتشان بستگی به همین بیمه بیکاری دارد اما متاسفانه از همین هم دریغ کردند.