کرونا ۱۵۰ میلیاردی کرونا به گردشگری آذربایجان غربی خسارت زد

يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۹ | کد مطلب: ۳۰۹۹۰
کرونا  ۱۵۰ میلیاردی کرونا به گردشگری آذربایجان غربی خسارت زد
مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: شیوع بیماری کرونا بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت به حوزه گردشگری آذربایجان غربی وارد کرده است.
اسکان نيوز: جلیل جباری، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: از اوایل شیوع کرونا و از اسفندماه سال گذشته تاکنون بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت به مجموعه فعالان گردشگری اعم از هتلدارها، آژانس‌های مسافرتی، واحدهای بوم گردی، موسسات آموزشی و راهنمایان گردشگری که به نوعی در این حوزه فعالیت داشته اند وارد شده است.

جباری افزود: دولت برای حمایت در این حوزه حمایت‌هایی را ابلاغ کرده شامل امهال تسهیلات بانکی، امهال پرداخت حق بیمه و مالیات و امکان استفاده از تسهیلات است که فعالان گردشگری می توانند از آن استفاده کنند.

 وی تصریح کرد: فعالان می توانند برای مدیریت این شرایط با رعایت کامل پرتکل‌های بهداشتی انجام سفرهای هوشمند به صورت کاملا مدیریت و برنامه ریزی شده بهره ببرند.

ایلنا نوشت،  مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: در سطح این استان ۵ هزار و ۵۰۰ تخت اقامتی با بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ اتاق اقامتی در درجه‌های مختلف و حدود ۹۳ مرکز اقامتی فعال است و سالانه بیش از یک میلیون نفر مسافر اقامت می کنند.