مجید فراهانی خبر داد:

ایمن‌سازی غرب پایتخت در برابر سیلاب

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶ | کد مطلب: ۳۰۹۱۹
ایمن‌سازی غرب پایتخت در برابر سیلاب
عضو و ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد در جریان بازدید از پروژه‌های در حال اتمام شرکت خاکریزآّب، پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی بزرگراه فتح و مخصوص را تضمینی برای کنترل سیلاب‌های غرب پایتخت دانست.
به گزارش اسکان نيوز، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بازدید از پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی بزرگراه فتح و مخصوص گفت: یکی از مشکلات تاریخی شهر تهران، مساله سیلاب‌ها است که خسارت‌های زیادی به جان و مال شهروندان زده است.

او افزود: سیلاب هایی مانند تجریش، رودخانه فتح، سال گذشته و... خسارات زیادی بر جای گذاشت. بارندگی‌ها خبر نمی‌کنند و وقتی تجمیع می‌شود هزینه های هنگفتی روی دست و شهروندان گذاشته و خسارت مالی و جانی بر جای می‌گذارد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: بنا است مسیر 4 کیلومتری جمع آوری سیلاب غرب تهران را تمام کنیم. یکی از جاهایی که در گذشته سابقه سیلاب داشته، مجموعه‌های غرب تهران بوده که این آب‌ها به قلعه حسن خان و در نهایت به رودخانه کرج می‌ریخته است.

عضو و ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد، گفت: طی این پروژه دستگاه TBM در حال فعالیت برای حفاری است و همچنین  سگمنت‌ها را در مسیر جای گذاری می‌کند. این مجموعه اگر شبانه روز فعالیت کند 2 کیلومتر باقی مانده را تمام خواهند کرد.

به گفته فراهانی افرادی که در این مجموعه مشغول هستند، در مسیر بدون پنجره و بدون شواف فعالیت می‌کنند تا از جان و مال شهروندان تهرانی حفاظت کنند.

او با اشاره به برخی گلایه‌های مجموعه خاکریزآب عنوان کرد: گلایه دارند که مصالح به موقع نمی‌رسد و کارگاهی به خاطر کمبود مصالح تعطیل می‌شود و قول دادیم در مجموعه مدیریت شهری پیگیری کنیم تا مصالح وجود داشته باشد و کار ادامه پیدا کند تا مشکل تاریخی تهران که سیلاب‌های 5، 10، 15و50 ساله داریم، برطرف شود.

عضو و ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد افزود: اگر این مسیر باز شود، شهر تهران به خصوص غرب پایتخت را در برابر سیلاب تضمین می‌کند و آب‌ها به سویی هدایت می‌شود. حداقل 50 سال تضمین کیفیت این پروژه است و باید دست کسانی که در عمق زمین فعالیت می‌کنند را بوسید.