تغییر کاربری واحدهای تولیدی راکد شهرستان تفت به زمین‌ مسکونی تخلف است

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۴ | کد مطلب: ۳۰۸۴۲
تغییر کاربری واحدهای تولیدی راکد شهرستان تفت به زمین‌ مسکونی تخلف است
فرمانداری تفت از برخورد قانونی با تفکیک زمین برخی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در این شهر و فروش آن در قالب زمین‌های مسکونی، خبر داد؛ چرا که این اقدام تخلف محسوب می‌شود.
اسکان نيوز: این فرمانداری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو گزارش‌های رسیده به فرمانداری شهرستان تفت و بررسی‌های صورت گرفته مشاهده شده است عده‌ای با خرید برخی واحد های صنعتی راکد در یکی از مناطق صنعتی شهر تفت از جمله واحد تولیدی «فرش یزد» بدون انجام فرآیند قانونی اقدام به تفکیک زمین آن مجموعه و سپس فروش با قیمت‌های غیر متعارف نموده اند.

«در این راستا به اطلاع همشهریان و هم استانی‌های گرامی می رساند که برخورد قانونی با متخلفین در این زمینه در دستور کار دستگاه های ذی‌ربط استانی و شهرستانی قرار گرفته است».

«ضمنا بدینوسیله به اطلاع کسانیکه قصد خرید اینگونه اراضی را دارند تاکید و توصیه می شود به جهت عدم مواجهه با مشکلات قانونی در زمینه ساخت‌وساز، دریافت خدمات، سند مالکیت و سایر موارد از خرید اراضی ذکر شده خود داری نمایند».

ایرنا نوشت، تفت در ۲۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد و به دلیل نزدیکی به شهر یزد و ییلاقی بودن مناطق روستایی آن، چند سالیست مورد طمع برخی از سودجویان قرار گرفته است که خرید باغها و تبدیل آن به مناطق مسکونی از جمله آن‌ها می‌باشد.