خطر تخریب ساختمان ۸۷ ساله کفش ملی

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴ | کد مطلب: ۳۰۸۲۸
خطر تخریب ساختمان ۸۷ ساله کفش ملی
شهردار منطقه ۱۲ وضعیت ساختمان کفش ملی در میدان قیام را بحرانی دانست و تاکید کرد: این ساختمان تاریخی از سوی مالک رها شده و امکان تخریب آن در فصل بارندگی‌ها وجود دارد.
اسکان نيوز: علی‌محمد سعادتیف شهردار منطقه ۱۲  در خصوص آخرین وضعیت ساختمان ۸۷ ساله کفش ملی در میدان قیام که یکی از ساختمان‌های نا ایمن شهر تهران است، گفت: تنها کاری در این سال‌ها می‌توانسیم انجام دهیم این بود که با قراردادن تیرها عمودی سعی کنیم از ایجاد صدمات مالی و جانی این ساختمان جلوگیری کنیم.

وی افزود: این ساختمان در محل پر رفت و آمدی است و حائل قرار دادن تیرهای آهنی برای ایمن‌سازی است.

شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به مکاتباتی که با مسئولان کفش ملی برای ساماندهی وضعیت این ملک انجام داده‌اند، گفت: ما پیشنهاد داده‌ایم که ساختمان را مرمت کنند و از تخریب آن جلوگیری شود چون این ساختمان بخشی از تاریخ و اصالت کفش ملی است.

سعادتی اظهار کرد: متاسفانه مدیران کفش ملی، این ساختمان را بی پاسخ و بدون هیچ اقدام جهت حفظ و مرمت رها کرده‌اند و مدیریت این مجموعه هیچ پاسخی در مقابل درخواست‌های شهرداری برای مرمت نداشته است.

شهردار منطقه ۱۲ تهران با گلایه از مدیریت این مجموعه به دلیل بی توجهی به بخشی از میراث تاریخی اقتصاد کشور گفت: وضعیت این بنا بحرانی است و ممکن است شروع بارندگی‌های پاییزه و زمستانه باعث تخریب آن شود.

مهر نوشت، وی در پاسخ به این سئوال که آیا با وجود فرسودگی این بنا، امکان مرمت و بازسازی آن وجود دارد، بیان کرد: در همین منطقه ساختمان‌های قدیمی‌تر و فرسوده‌تری مرمت شده اند. اما چون این ملک شخصی است باید مالکان برای احیا آن اقدام کنند.