بازدیدهای سرزده یا ماجراجویی با کرونا/ نشست سران قوا به درخواست كميته درمان ستاد ملى كرونا لغو شد

سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۹ | کد مطلب: ۳۰۶۶۵
بازدیدهای سرزده یا ماجراجویی با کرونا/ نشست سران قوا به درخواست كميته درمان ستاد ملى كرونا لغو شد
اسکان نيوز: با وجود رعایت پروتکل‌ها از سوی رهبر انقلاب، رئیس جمهوری و حجت‌الاسلام ابراهیم رییسی؛ رییس قوه قضاییه، بازدید سرزده محمدباقر قالیباف، رییس مجلس از بیمارستان امام خمینی (ره) و تماس مستقیم با بیماران کرونایی در بخش آی سی یو این بیمارستان می‌تواند با توجه به ارتباط نزدیک وی با روسا قوای دیگر، تمام تلاش‌های هفت ماه گذشته در رعایت پروتکل‌ها را از بین برده و امکان ابتلا را افزایش دهد.

رییس مجلس در ادامه بازدیدهای موسوم به میدانی خود، ظهر امروز به بیمارستان امام خمینی رفت و به کادر درمان آن‌ها قول پیگیری مشکلات داد. تصاویر و فیلم‌های منتشر شده از این دیدار نشان می‌دهد که پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت نشده و محیط آلوده به ویروس بوده است.

حضور مسوولان در بیمارستان‌های کرونایی و در بخش ای سی یو در حالی که حتی حضور خانواده‌های بیماران هم در آن ممنوع است، قطعا خلاف پروتکل‌های وزارت بهداشت و ستاد کرونا بوده و ممکن است در صورت ابتلا مسیر اجرای وظایف نمایندگی و ریاست مجلس را با دشواری هایی برای وی روبرو کند.

ایرنا نوشت، شاید به همین دلیل است که خبرهایی از لغو جلسه سران سه قوه به دلیل این نوع سهل‌انگاری‌ها در برخی رسانه‌ها منتشر شده که به نظر می‌رسد این نشست بنا به درخواست كميته درمان ستاد ملى كرونا و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کنسل شده است.