کاهش ا ۷۱ درصدی ورود گردشگر به مازندران به خاطر کرونا

پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴ | کد مطلب: ۳۰۳۵۰
کاهش ا ۷۱ درصدی ورود گردشگر به مازندران به خاطر کرونا
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از کاهش ۷۱ درصد آمار ورود گردشگران به استان در نیمه اول امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.
اسکان نيوز: مهران حسنی، معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران در نوشهر آمار اقامت گردشگران در مازندران طی این مدت را ۱۸ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۶۰ نفر شب اعلام کردو گفت: این میزان اقامت در شب گردشگران مربوط به اقامتگاه های رسمی استان است در حالی است که با توجه به شرایط کرونایی در اقامتگاه غیر رسمی نیز شاهد کاهش شدید گردشگر در نیمه نخست سال جاری بودیم.

حسنی وضعیت اقتصادی فعالان صنعت گردشگری استان را دشوار توصیف و اظهار کرد: کاهش شدید حضور گردشگران در مازندران حدود ۵۳۰ میلیارد تومان به واحدهای اقامتی، مجموعه‌های پذیرایی، مجموعه‌های تفریحی و سرگرمی استان خسارت وارد کرده است.

وی افزود: همچنین در نیمه نخست امسال با توجه به قطع پروازهای خارجی، هیچ گردشگر خارجی وارد مازندران نشد.

ویروس کرونا از سی ام بهمن ماه سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار مشکوک در بابل در مازندران شیوع یافت و تاکنون بیشترین خسارت را به گردشگری به عنوان مهم ترین بخش اقتصادی استان وارد کرد.

کرونا علاوه بر از بین بردن فرصت گردشگرپذیری مازندران در یک ماهه تعطیلات عید نوروز، فصل پر رونق گردشگری و مسافرپذیری استان را هم در سه ماهه تابستان به کسادی کشاند.

بر اساس آمارهای رسمی، سالانه بیش از ۳۰ میلیون مسافر و گردشگر به مازندران می آیند که میزان اقامتشان بیش از ۹۰ میلیون نفر شب است.

میراث فرهنگی مازندران آمار اقامت گردشگران در استان طی ۹ ماهه سال گذشته را بیش از ۷۵ میلیون نفر شب اعلام کرده بود.

ایرنا نوشت، همچنین در ۹ ماهه سال گذشته بیش از ۱۰۶ هزار گردشگر خارجی وارد مازندران شده بودند.