حذف بازدید دختران از موزه تاریخ طبیعی محیط زیست

تصویر "موزه تاریخ طبیعی محیط زیست" از کتاب های تعلیمات اجتماعی پایه هفتم و نهم حذف شد

دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۴ | کد مطلب: ۳۰۲۸۵
تصویر "موزه تاریخ طبیعی محیط زیست" از کتاب های تعلیمات اجتماعی پایه هفتم و نهم حذف شد
پس از حذف تصویر دانش آموزان دختر از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان، سانسور اینبار دامن "محیط زیست" را گرفت و تصویر بازدید دانش آموزان دختر از "موزه تاریخ طبیعی وتنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌ زیست"حذف شد و به جای آن عکس یک ساختمان نیمه کاره گذاشته شد.
به گزارش اسکان نيوز درست در روزهایی که حذف تصویر دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان با اعتراض‌های گسترده‌ مردم و فعالان مدنی و فرهنگی در فضای مجازی همراه شده تا آنجا که به عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش انجامیده است، بررسی‌ها نشان می‌دهد که سانسور و حذف، اینبار دامن محیط زیست را گرفته و در کتاب تعلیمات اجتماعی پایه هفتم و نهم به حذف تصاویری با موضوع محیط زیست منجر شده است.

یکی از تصاویر حذف شده، مربوط به بازدید دانش‌آموزان دختر از "موزه تاریخ طبیعی وتنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌ زیست" است که مشخص نیست چرا حذف شده و به جای آن، تصویر یک ساختمان نیمه‌کاره را قرار داده‌اند.

 نکته عجیب تر این است که در عکس حذف شده، معلم چادر به سر داشت، دانش‌آموزان دختر نیز یونیفورم مدرسه پوشیده‌ بودند و حتی هدبند داشتند که حجاب شان کامل باشد. بر این اساس به نظر می رسد مشکل مربوط به مقوله محیط زیست است که دست و پای زمین خواران و جنگل خواران و کوهخواران و در یک کلام همه چیزخواران" را به تکاپو انداخته است. اما این پرسش که چگونه این قانون شکنان مخالف محیط زیست پای شان به آموزش و پرورش و کتب درسی باز شده، پرسشی است که باید وزیر محترم و تهیه کنندگان این کتاب ها، به آن پاسخ دهند.