بررسی استعفانامه اعضا شورای شهر صدرا

شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷ | کد مطلب: ۳۰۲۱۳
بررسی استعفانامه اعضا شورای شهر صدرا
فرماندار شهرستان شیراز از دریافت و برسی نامه استعفا دسته جمعی اعضا شورای شهر جدید صدرا به فرمانداری خبرداد. فرمانداری شیراز در روزهای آتی نظر نهایی خود را اعلام می‌کند.
اسکان نيوز: محمدرضا امیری، فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به این‌که نامه استعفای دسته جمعی اعضای شورای پنجم شهر صدرا چهارشنبه هفته گذشته به فرمانداری ارجاع شده، گفت:  اعضا شورای شهر صدرا در یکصدوهفتادوسومین جلسه این نهاد بصورت دسته جمعی از عضویت در شورای پنجم این شهر جدید استعفا دادند.

در نامه‌ای که به امضا حمیدرضا صادقی، خسرو رزمجویی، مهدی کشاورز، کاظم قائدی و مسعود رحیمی رسیده است این پنج عضو ضمن درخواست استعفا پیشنهاد کرده‌اند که در راستا ایجاد رفاه عمومی و همچنین ایجاد بستر مناسب برای رشد و توسعه پایدار شهری، صدرا به شیراز الحاق شود.

بحث‌هایی درباره الحاق شهر جدید صدرا به شیراز مطرح شده که در صورت الحاق، وجود شورا و شهرداری مستقل برای صدرا منتفی خواهد شد و به نظر می رسد استعفا  این افراد مربوط به همین موضوع باشد.

شورای شهر صدرا ۷ عضو دارد که تاکنون سه عضو آن به دلیل مشکلات مالی و ... دستگیر شدند.

کاظم قائدی، عضو علی‌البدل این نهاد اواخر شهریور ۹۹ جایگزین حسام پروازدوانی، اولین عضو دستگیر شده این نهاد شده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس ششم شهریور ۹۹ اعلام کرد: دو عضو فعلی شورای شهر صدرا پیرو گزارش‌های نهادهای امنیتی و اتهامات مشخص، با دستور قضایی بازداشت و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی افزود:‌ دو نفر دیگر از همدستان این افراد که در فراهم نمودن مقدمات فساد همکاری داشته‌اند نیز دستگیر شدند.

وی با بیان این‌که دادگستری استان فارس همواره مبارزه با فساد را با جدیت و قاطعیت دنبال کرده است، ادامه داد: این پرونده در حال انجام تحقیقات تکمیلی با نظارت بازپرس ویژه است.

ایرنا نوشت، صدرا در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز اوایل دهه ۱۳۷۰ برای سکونت افراد در نزدیکی کلانشهر شیراز بنا نهاده شد و بنا بر اعلام مسوولان این شهر جدید، هم‌اینک بیش از یکصد هزار نفر جمعیت دارد.