ادامه آتش‌سوزی در کوه کَر جهرم

شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۰ | کد مطلب: ۳۰۲۱۲
ادامه آتش‌سوزی  در کوه کَر جهرم
کوه کر از ارتفاعات بخش سیمکان شهرستان جهرم از سه‌شنبه گذشته (۲۵ شهریور) در آتش می‌سوزد و این روزها شدت آتش‌سوزی به حدی بوده که از اخل شهر هم شعله‌های آتش کوه کر پیداست.
اسکان نيوز: مسعود طاهری‌قیری، سرپرست اداره منابع طبیعی شهرستان جهرم شنبه با اشاره به آتش‌سوزی در کوه کر، گفت: با وجود تلاش نیروهای مردمی، منابع طبیعی، بسیج، نیروهای تیپ نیروی مخصوص ۳۳ المهدی و طبیعت‌دوستان، آتش که از سه‌شنبه هفته پیش دامنگیر کوه کَر سیمکان شده همچنان ادامه دارد.

طاهری‌قیری افزود: از آن‌جا که مسیر رسیدن به محل آتش سوزی چندین ساعت زمان می‌برد و از توان نیروها کم می‌کند، تقاضای بالگرد کردیم تا بتوانیم با اعزام هوایی نیروها هر چه سریعتر موفق به نشاندن آتش شویم.

فرماندار ویژه جهرم نیز شنبه گفت: وسعت و حجم آتش‌سوزی زیاد و منطقه سخت گذر، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا امروز آتش را مهار کنیم.

مهدی شفیعیان افزود: دیروز دو بالگرد به محل اعزام شدند که متاسفانه آتش مهار نشد.

شفیعیان گفت: نیروهای حرفه‌ای برای مهار آتش از چند شهرستان استان فراخوانده شده‌اند و هم اکنون در محل آماده هستند و در حال تلاش برای مهاریم که با حضور بالگردهای آبپاش برای دومین روز پیاپی که صبح فردا از اصفهان عازم جهرم می‌شوند این آتش‌سوزی گسترده خاموش خواهد شد.

تصاویر و فیلم‌های منتشرشده نشان از آتش‌گرفتن درختان جنگلی و دود بسیار در این منطقه دارد.

ایرنا نوشت، شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.