کشف ۶۷ شی تاریخی در البرز

پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲ | کد مطلب: ۳۰۱۶۹
کشف ۶۷ شی تاریخی در البرز
فرمانده انتظامی البرز خبر داد: یک قاچاقچی و کشف ۶۷ شی تاریخی مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد (عصرآهن) در این استان دستگیر شد.
اسکان نيوز: سردارعباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی البرز  گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر قاچاق و نگهداری اشیا عتیقه، در یک ساختمان مسکونی در جاده ملارد، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان  فردیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی از وجود اشیا عتیقه در منزل یک قاچاقچی  اطمینان حاصل کرده  و با هماهنگی مقام قضایی به محل اعزام شدند.

فرمانده انتظامی البرز بیان کرد: یک نفر دراین زمینه دستگیر شده و در بازرسی از منزل متهم تعداد یک پارچ، یک ظرف کوچک سنگی، یک عدد لوح اسطرلاب برنجی، یک عدد کاسه ، یک بشقاب مفرغی، یک صندوقچه کوچک، ۵۸ قطعه سنگ زینتی کوچک، یک عدد کاسه مسی و یک عدد جام درب دار کوچک کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره به کشف یک دستگاه گنج یاب و ۸۲۱ قطعه سکه جعلی در این مکان  اظهار کرد: بنابر اعلام کارشناسان اداره میراث فرهنگی، عتیقه های کشف شده مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد(عصر آهن) است.

ایرنا نوشت، فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به مراجع ذی ربط ارسال شد.