احیا هویت‌های محلی/ کاهش حس تعلق تهرانی‌ها به این شهر

شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸ | کد مطلب: ۳۰۰۲۶
احیا هویت‌های محلی/ کاهش حس تعلق تهرانی‌ها به این شهر
رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران بر لزوم توجه به احیا هویت‌های محلی تاکید کرد.
اسکان نيوز:  حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران صبح امروز در جلسه هم اندیشی برگزاری هفته تهران گفت: لازم است که در هفته تهران ابعاد گردشگری پایتخت به مردم معرفی شود. چرا که هم برای مردم و هم برای اهل اهالی علم و فرهنگ محلات مختلف تهران خاطره انگیز است.

وی با بیان این‌که هویت بخشی محلی در تهران باید احیا شود، گفت: روزگاری نه چندان دور اهالی محلات برای هم کری می خواندند و بچه نازی آباد ، شوش و غیره بودن یک افتخار محسوب می‌شد.

وی با بیان این‌که سوابق و اتفاقاتی که در محلات رخ داده باید برای مردم بیان شود، گفت: متاسفانه حس تعلق به تهران بین تهرانی ها کم شده و  مردم در این شهر گسترده به صورت مواج زندگی می‌کنند. به‌گونه‌ای که ممکن است یک شهروند تهرانی در محلات مختلفی زندگی کند و این حس تعلق را کاهش می‌دهد.

ایسنا نوشت، خلیل‌آبادی با بیان این‌که تهران یک پکیج کامل از مردم مختلف ایران با فرهنگ وقومیت‌های مختلف است، گفت: تهران توسط مردم مهاجر ساخته شده و باید به هویت‌های محلی در مکتب تهران به طور ویژه توجه شود و اگر می‌خواهیم مکتب تهران جامعیت یابد باید هویت محلی ، تاریخی و مقاصد گردشگری به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد تا حس تعلق به شهر افزایش یابد.