T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?>T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?> خانه قاجاری «تیمو» را با خاک یکسان کردند - اسکان نيوز

خانه قاجاری «تیمو» را با خاک یکسان کردند

دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۳ | کد مطلب: ۲۹۷۴۰
خانه قاجاری «تیمو» را با خاک یکسان کردند
خانه قاجاری تیمو که بازمنده از دوران قاجار بوده و متعلق به یک یونانی ‌الاصل و مالک و همچنین مدیر شرکت فرش کرمان در دوران پهلوی بوده که در محله زرتیشت‌‌های کرمان قرار گرفته است.
اسکان نيوز: خانه قاجاری تیمو از سال ‌ها قبل نه تنها به حال خود رها شده، بلکه از این خانه سرقت ‌های زیادی مربوط به صنعت فرش انجام شده است حال این روزها تصویری در فضا مجازی مبنی بر تخریب کامل این خانه دست‌به‌دست می‌شود.

مجتبی شفیعی،  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، گردشگری استان کرمان  درباره تخریب کامل خانه یونانی «تیمو»، گفت: این خانه در خیابان دادبین واقع است و برای تخریب آن هیچ‌گونه هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان نشده است.

ایسنا نوشت، وی با بیان این‌که این خانه هنوز به ثبت ملی نرسیده بود، اظهار کرد: اطلاعات دقیق مالکیتی از این بنا را نداریم اما گویا مالکیت آن در اختیار حانواده تیمو یکی از تاجران و طراحان فرش و اهل کشور یونان بوده‌ است.