هشدار عضو شورای شهر تهران؛

تجاری سازی در بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور محروم کردن شهروندان از توسعه فضای باز شهری است

سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶ | کد مطلب: ۲۹۶۲۲
تجاری سازی در بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور محروم کردن شهروندان از توسعه فضای باز شهری است
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با هشدار نسبت به تجاری سازی به جای توسعه فضای باز شهری برای شهروندان، گفت: تجاری سازی در ادامه محور امیر کبیر در بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور محروم کردن شهروندان از توسعه فضای باز شهری است.

به گزارش اسکان نيوز، علی اعطا روز سه شنبه در دویست و سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ساخت میدانگاه امیرکبیر در منطقه ۱۴ تهران و استقبال بی نظیر شهروندان از این میدان گاه اظهار داشت: تفاوت این میدانگاه با پلازای ولیعصر کاملاً مشهود است، چرا که پس از بهره‌برداری از پلازای ولیعصر، یکی از خبرگزاری ها تصاویری را از این پلازا منتشر کرد و نوشت ۱۰۰ روز پس از افتتاح پلازای ولیعصر که سوت و کور افتاده است؛ اما ما شاهد بودیم میدانگاه امیرکبیر حتی در روزهای قبل از بهره‌برداری مورد استقبال شهروندان بوده است.

 وی با بیان اینکه تذکر امروز من در رابطه با بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور در منطقه ۱۲ تهران است، گفت: زمزمه ها و بحث های وجود دارد که قرار است در این محدوده ساخت و ساز تجاری و مسکونی وسیعی انجام شود در حالی که بافت منطقه بافتی متراکم است.

اعطا با طرح پرسشی اظهار داشت: چرا شهرداری رویکرد توسعه عرصه های باز را که موفق بوده است در بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور ادامه نمی دهد؟

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در این خصوص با بخش های مختلف شهرداری و سازمان نوسازی صحبت کرده ام افزود: بخش‌های مختلف شهرداری پیگیری احداث میدانگاه در بخش غربی خیابان هفده شهریور در منطقه ۱۲ تهران بودند اما ظاهراً تصمیم به ساخت و ساز تجاری و مسکونی است.

 اعطا تاکید کرد: این هشدار را می‌دهم که اگر در این بخش از تهران ساخت و ساز صورت گیرد، شهروندان را از فرصت توسعه این محور و میدانگاه پیاده‌ محروم کرده ایم.