محمدجواد حق شناس باز هم تبرئه شد

شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۵ | کد مطلب: ۲۹۵۳۸
محمدجواد حق شناس باز هم تبرئه شد
براساس شنیده ها رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران که 25 مرداد ماه به دلیل شکایت معاون حقوقی سازمان اطلاعات سپاه به دادگاه کارکنان دولت رفته بود از اتهامات وارده تبرئه شد.
به گزارش اسکان نيوز، محمدجواد حق شناس که مدتی است درگیر حاشیه های نطق خود درخصوص آمار دقیق کرونا در تهران است .معاون حقوقی سازمان اطلاعات سپاه نطق وی را مصداق سیاه نمایی علیه نظام تلقی کرده و حق شناس را متهم به اشاعه كذب به منظور تشويش اذهان عمومى کرده بود.

پیش ازآن که حق شناس در دادگاه کارکنان دولت حاضر شود او برای این نطق به   دادسراى رسانه رفته و بازپرس پرونده آن را از وظايف نمايندگى دانسته و اعلام كرده بود كه هيچ عمل مجرمانه اى رخ نداده  وقرار منع تعقيب صادر شده بود. اما این رای مورد مخالفت دادستان يا مقام مأذون از سوى وى واقع و جلب دادرسى صادر می شود.

براساس شنیده ها حق شناس در دادگاه کارکنان دولت هم حکم برائت گرفته است.

 پیش از این حق شناس در خصوص جزییات دادگاه اش به رسانه ها گفته بود : به خاطر نطقی که ۱۹ فروردین ماه در صحن شورا داشتم، از من شکایت شد و من به اشاعه کذب به منظور تشویش اذهان عمومی متهم شده بودم.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: حدود دو ماه پیش احظاریه‌ای برای من ابلاغ شد و من به شعبه ۱۲ دادسرای رسانه رفتم و پس از تفهیم اتهام توسط بازپرس دفاعیات خود را ارائه دادم.

او افزود: بعد از دفاعیات من مشخص شد که نطق من در چارچوب قانون و وظایف نمایندگی بوده و هیچ سوء نیتی هم نبوده است.

او با بیان اینکه بزه انتسابی از سوی بازپرس اثبات نشد و او رفتار من را در راستای وظایف نمایندگی و امر به معروف و نهی از منکر تلقی کرد، ادامه داد: بر این اساس حکم منع تعقیب صادر کرد، اما قرار به استحضار دادستان رسید و آنجا دادیار ارجاع به نمایندگی از دادستان با این نظر موافقت نکرد و به دادرسی ارجاع شد و من روز شنبه برای پاسخگویی حاضر شدم.

حق شناس با تأکید بر اینکه خواهش کردم یک بار نطق مربوطه را بخوانند، تصریح کرد: در آن جلسه گفتم که این نطق از روی نگرانی بوده و جلسه تمام شد و منتظر رأی نهایی قاضی هستم.

او با اشاره به اتهام خود مبنی بر اشاعه کذب گفت: من در دادگاه گفتم که کذب در مقابل یک حقیقت است و شاکی مشخص نکرده حقیقت چیست که من کذب آن را گفته‌ام. چنانچه من هیچ آماری در مورد مبتلایان و جان باختگان کرونا ارائه نکرده و گفته بودم که آمار باید به صورت تفکیک شده ارائه شود.