تماس تصویری تلگرام بالاخره از راه رسید

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰ | کد مطلب: ۲۹۴۴۲
تماس تصویری تلگرام بالاخره از راه رسید
تلگرام به مناسبت هفت سالگی خود و در جدیدترین آپدیت اپلیکیشن خود بالاخره قابلیت تماس تصویری را عرضه کرد. این ویژگی در جدیدترین نسخه تلگرام برای اندروید و iOS گنجانده شده است.
اسکان نيوز: تلگرام روز گذشته رسما 7 ساله شد و شاید مهم‌ترین قابلت خود در سال های اخیر یعنی تماس تصویری را به اپلیکیشن خود اضافه کرد.

پیام‌رسان محبوب ایرانی‌ها در سال 2013 به عنوان یک اپلیکیشن پیام‌رسان کوچک با تمرکز بر امنیت بالا آغاز به کار کرد و حالا موفق شده است بیش از 400 میلیون کاربر فعال را مجذوب خود کند.

این اپلیکیشن حالا در لیست ده برنامه پر دانلود جهان قرار دارد و کاربران از سرتاسر دنیا از آن برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان خود استفاده می‌کنند. تلگرام هیچگاه تبلیغ نکرده است و موفقیتش را مدیون اعتماد کاربران و تبلیغات مستقیم توسط کاربران خود می‌داند.

تلگرام اعلام کرده است که همچنان به توسعه و ارایه قابلیت‌های جدید ادامه خواهد داد تا فراتر از یک پیام‌رسان معمولی باشد. همانطور که اشاره کردیم در جدیدترین نسخه این پیام‌رسان نیز یک قابلیت جذاب وجود دارد؛ تماس تصویری! سال 2020 نیاز به تماس تصویری را بیش از پیش نشان داد. حالا تلگرام نسخه آلفای تماس تصویری را برای دو پلتفرم اندروید و iOS معرفی کرده است.
 

آموزش تماس تصویری تلگرامبرای برقراری تماس تصویری تلگرام برخی کارها را لازم است چک کنید و انجام دهید. این کارها شامل موارد زیر است.

برای آغاز تماس تصویری در تلگرام می‌توانید از صفحه پروفایل مخاطب مورد نظر خود اقدام کنید.

برای این کار کافیست به صفحه مخاطب خود رفته و آیکون دوربین را بزنید تا بتوانید تماس تصویری برقرار کنید.

در طول برقراری تماس صوت نیز می‌توانید آن را به تماس تصویری تغییر وضعیت دهید.

در هنگام تماس تصویری در تلگرام، حالت تصویر در تصویر قابل استفاده است و شما می‌توانید حین برقراری تماس تصویری اندازه آن را کوچک کرده و در میان چت‌ها و کانال‌های خود بگردید و آنها را نیز چک کنید.

برای انجام تماس تصویری باید حتما هر دو طرف آخرین نسخه تلگرام (اندروید و آیفون) را بر روی گوشی خود نصب داشته باشند و در عین حال در تنظیمات حریم خصوصی تلگرام قابلیت تماس را غیرفعال نکرده باشند.

تلگرام اعلام کرده که تمام تماس‌های ویدیویی به صورت نظیر به نظیر رمزنگاری می‌شوند. برای تایید ایمنی ارتباط خود چهار ایموجی نمایش داده شده روی صفحه را با مخاطب تطبیق دهید. از آن‌جا که کدهای تلگرام در دسترس کاربران است، هرکسی می‌تواند صحت و سقم رمزنگاری را تشخیص دهد.

تلگرام می گوید در آینده قابلیت‌های بیش‌تری به بخش تماس ویدیویی افزوده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به برقراری تماس گروهی اشاره کرد.

از دیگر قابلیت‌های نسخه جدید تلگرام، می‌توان به افزوده شدن چندین ایموجی متحرک جدید اشاره کرد. به این ترتیب هنگام ارسال یک ایموجی به صورت تکی، ایموجی متحرک پخش خواهد شد. در تصویر زیر می‌توانید ایموجی‌های متحرک جدید را مشاهده کنید. البته مراقب ارسال برخی ایموجی‌های جدید میوه‌ای باشید!