مصائب یک نطق / محمد جواد حق شناس فردا دادگاهی می شود

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۲ | کد مطلب: ۲۹۳۹۳
مصائب یک نطق / محمد جواد حق شناس فردا دادگاهی می شود
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران فردا شنبه 25 مرداد ماه به دادگاه کارکنان دولت می رود .
به گزارش اسکان نيوز ، پس لرزهای نطق 19 فروردین ماه  محمد جواد حق شناس با موضوع پنهان کاری آمار کرونا در تهران هنوز ادامه دارد.

 براساس شکایت معاون حقوقی سازمان اطلاعات سپاه محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی فردا 25 مرداد ماه باید به دادگاه کارکنان دولت برود.

این نطق مصداق سیاه نمایی عليه نظام تلقي شده  و این عضو شورا متهم به اشاعه كذب به منظور تشويش اذهان عمومى شده است.

پیش از این حق شناس برای این نطق در  دادسراى رسانه حاضر شده بود و بازپرس پرونده آن را از وظايف نمايندگى دانسته و اعلام كرده بود كه هيچ عمل مجرمانه اى رخ نداده  وقرار منع تعقيب صادر شده بود . اما این رای مورد مخالفت دادستان يا مقام مأذون از سوى وى واقع و جلب دادرسى صادر شده و فردا ساعت ٩  رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر  در دادگاه كاركنان دولت حاضر می شود.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران هم حضور دوباره حق شناس در دادگاه کارکنان دولت تایید کرده است.

به گزارش اسکان نيوز ،محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران پس ازمقاومت هایی که از سوی مسئولان وزارت بهداشت برای ارائه آمارهای مرگ و میر در تهران شد در نطقی به آمارهای بهشت زهرا استناد کرد و گفت: عددی که الان داریم 13 هزار نفر در تهران در اسفند98 و فروردین ماه در بهشت زهرا پذیرش شده اند این مجموعه کل درگذشتی‌های تهران است خودتان با رجوع به سازمان ثبت احوال و آمار فوتی‌های کل سال 97 در تهران متوجه موضوع خواهید شد.

 حق شناس  اضافه کرد: وقتی پاندمی کرونا مطرح شد، آمار استانی هر روز اعلام می‌شد و مردم کشور هم بر اساس این اعلام آمار در مورد آخرین وضعیت بیماری مطلع شده و متناسب با آن رفتار و سبک زندگی خود را تنظیم می‌کردند.

متاسفانه بنابر دلایلی که اصلا روشن نیست و مبنای علمی برای آن فراهم نیست مسئولان وزارت بهداشت از ارائه آمار به شکل استانی استنکاف کردند و به یک ارائه آمار ملی با سه فاکتور مبتلایان، درگذشتگان و بهبودیافتگان اکتفا کرد.

این آمار در تنها به درد سایت آمار سازمان بهداشت جهانی می‌خورد و نمی‌توان از آن برای اطلاع رسانی به شهروندان کشور پرجمعیت و پهناوری مانند ایران در نظر گرفت،این نحوه اطلاع‌رسانی یک خودزنی غیرمنطقی و بدون هیچگونه پشتوانه علمی بود. چه اشکالی داشت از همان ابتدا این آمار اعلام می‌شد؟ چرا مردم تهران نباید مطلع می‌شدند که یک سوم مرگ و میر‌ها مربوط به شهری است که در آن سکونت دارد؟ این اطلاع رسانی باعث می‌شد مردم رفت‌و‌آمد‌های غیرضروری خود را انجام ندهند و رعایت بیشتری داشته باشند. این اطلاعات وقتی درست اعلام نشود مردم نمی‌توانند درست تصمیم بگیرند.

به گفته حق شناس در شرایط وقوع یک پاندمی و اپیدمی گسترده یک بیماری مسری و خطرناک،  اعضای شورای شهر تهران بواسطه وظایف صريح، روشن و مسئولیت های قانونی، شرعی، انسانی و اجتماعی خود به عنوان نهاد نظارتی و برای آنکه بتواند در اداره امور شهر تصمیمات ضروری و حیاتی و قانونی لازم را اتخاذ کند تقاضا دارد آمار تعداد مبتلایان و فوت شدگان ناشی از شیوع بیماری کرونا به تفکیک و قابل استفاده و بصورت شفاف اعلام شود اما در پاسخ از یک سو رییس جمهور  خارج از انتظار نمایندگان مردم را اقلیت کوچک و کاسب کرونا و بلندگوی بیگانگان می نامد، رئیس   کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا تلویحا در نامه ای اعتراض به نحوه ارائه آمارها و مطالبه قانونی اعضای شورای شهر را در ردیف تشویش اذهان عمومی و امثال آن قرار می دهد! و شهردار محترم عليرغم گذشت يك هفته با خودداری از پاسخ به درخواست مكتوب از ارائه آمار به شورای شهر به دلايل نامشخص و مبهم خوددارى می کند.

 این شیوه برخورد وزيران معظم با شورای شهر یاداور داستان یوسف یعقوب است که برادران بزرگتر "يوسف شورا" او را به چاه انداختند و در پاسخ به پدر گرگ را گناهكار معرفى كردند اما اين گرگ درونشان بود كه وفا پيشه نكرد.